Zneužívané ženy. Otcem, dědečkem, bratrem, sousedem, učitelem. Je jich nepočítaně. Ne každá si to pamatuje, ne každá o tom chce mluvit. Jsou i také, které si trauma během let převedly na něco normálního. Zmírnily to trauma a namluvily svojí hlavě, že to byla taková legrace, že to tak „násilník“ vlastně nemyslel. A nebo, že to bylo jenom „trošku“.

Neexistuje “trošku”

Trošku neexistuje. Nelze rozdělit, co je horší, jestli osahávání genitálií či přímé vnikání nebo jen oplzlé řeči a osahávání „prsíček“. Obojí zanechá v křehké dětské duši nesmazatelnou stopu. Čím je zážitek hlubší a těžší, tím víc to mozek vyrovná smazáním. Zůstane jen matná vzpomínka na to „trošku“ nebo se zážitek vymaže úplně. V podvědomí však stále zůstává hluboce vryt.

Co se děje v dětské hlavince

Má generace a generace daleko před námi byla vychovávána k úctě k dospělému. Dospělý byl pro nás něco jako „Bůh“. Někdo, kdo všechno ví a všechno může, protože už je velký. Nedovolili jsme si být drzí, oponovat a už vůbec ne se postavit za sebe. Pokud oním násilníkem je člen rodiny, je to pro dětskou hlavinku nepochopitelné. Jak někdo, komu důvěřuji a s kým je mi dobře, se chová tak, že se mi to nelíbí? Dítě je bezradné, zvláště když se po aktu k němu onen recidivista chová velmi mile nebo dokonce slibuje různé dárky a podobně. V dětské hlavince se vymaže rozdíl mezi dobrý x zlý. A je vystaveno krutému světu bez krunýře, bez přirozené ochrany a instinktu.

10 poznávacích znamení zneužívané ženy, dívky

  1. V dětském či pubertálním věku propadá anorexii, či bulimii

Jde o snahu ovládat a trestat své tělo. Taková žena si připadá velmi nečistá. Její tělo při osahávání či znásilňování reagovalo na stimul, mohlo reagovat na vzrušení a to vyvolalo veliké zmatení. V pubertě, kdy se hormonální hladina plaší, se mohou projevit velké pocity nenávisti a viny, které si dítě neumí vysvětlit a poruchy stravování to řeší. Osoba se trestá nesmírnými pocity viny.

  1. Nepravidelná a bolestivá menstruace.

Menstruace je projev ženství. U zneužívané dívky může být psychicky vyvolána menstruace velmi brzy. Podvědomě totiž touží, aby už se na ní násilí nepáchalo a menstruace by mohla zaručit chvíle klidu od mužů. Zneužívané dívky dostávají menstruaci v ranném věku, ta se ovšem stává nepravidelnou. Může se i na rok, či roky zastavit úplně, když už se dítě cítí v bezpečí. Bývá pak nesprávně vyvolávána hormonálními léky. Přitom skutečný čas na menstruaci ještě nedozrál.

  1. Homosexuální sklony

Dívka, která už začala sexuálně žít, se může cítit ze strany partnerů neuspokojována. Mylně se může domnívat, že je homosexuálně zaměřena. Vzrušení se ženou a orgasmy totiž probíhají spontánně. Nejde, ovšem, o homosexuální  sklony. Jde o to, že z ženské energie dívka necítí nebezpečí. Tudíž je schopna se uvolnit a cítit to, co s muži necítí.

  1. Problémy s močovým ústrojím

Psychosomaticky je močový měchýř a ledviny přirovnáván k problémům ve vztazích s muži. Stále se opakující infekce, bolesti a pak už chronické záněty. Vše ukazuje na bloky ohledně mužů.

  1. Rizikový sex

Ženy, které utrpěly nějakou formu zneužívání, nemají vztah k vlastnímu tělu. To je kdysi zradilo, a tudíž se ho snaží trestat, jak jen to jde. Uchylují se k rizikovému sexu bez ochrany, k promiskuitě, placené sexuální služby, pornografie. Následně pak trpí pocity viny, které je velmi sužují a to je pomyslný bič, kterým samy sebe lynčují.

  1. Závislost na drogách a alkoholu

Opět snaha potrestat se a utéct z reality svého vnitřního světa. Je velmi těžké se uklidnit, či být šťastná bez stimulantů, protože vnitřní klid vyvolává okamžitou paniku. Oběť je zvyklá být stále ve střehu, jako zvíře v noci. Je to tak vyčerpávající, že jedině drogy či alkohol pomohou zmírnit tlak.

  1. Necitlivá vagína

Zneužívané ženy trpí necitlivostí vagíny. Preferují pouze hluboké přirážení, hrubost a často i násilí, podle stupně dřívějšího zneužití. Myslí si, že milují sex, jsou náruživé a vzrušení cítí až při hlubokých přírazech. Orgasmu dosahují pouze orálně či rukou. Výjimečně při průniku penisu. To by muselo dojít k velmi hlubokému uvolnění, k čemuž nedochází.

  1. Podbízivost

Zneužívané ženy celý život hledají lásku. Ta se jim však nedostává. Jelikož samy k sobě mají pokřivený vztah, tak jejich okolí je jim dokonalým zrcadlem. Bývají muži ponižovány, zneužívány tělesně, psychicky i finančně a ony si to nechávají opakovaně líbit, protože doufají, že v muži vyvolají jiskru lásky. Nacházejí si problematické muže, protože věří, že právě ony budou ty vyvolené, které z něj udělají lepšího člověka. Odcházejí ze vztahu vždy zlomené ještě více než z předchozího. Mužům se podbízejí, provokují je, jsou velmi koketní. Provokování je vzrušuje, ale když už má dojít ke styku, tak vzrušení opadává.

  1. Sex i když nemám zájem

Žena provozuje sexuální styky ikdyž nechce. Dokonce i při bolestivém styku. Není zvyklá říkat mužům ne. Bojí se, že přijde o jejich „lásku“ a pozornost. Snaží si muže udržet u těla, aby s nimi mohla manipulovat a sebe udržovat v bezpečí. Proto sex provozuje vždy, když si o něj muž řekne. Je to pro ni přirozené. O to víc si ve vagíně tvoří bloky a sexuální prožívání je den ode dne horší.

  1. Sebehodnocení

Sebehodnocení je na velmi nízké úrovni. Zneužívaná žena téměř neustále trpí, i když si násilný akt vůbec nepamatuje. Připadá si nedoceněná, sama, bez lásky, stále se snaží marně mužům zavděčovat, propadá hysterii a nepředvídatelným změnám nálad, často uvažuje o sebevraždě…je toho mnoho, čím zneužívaná žena prochází.

Vše je ale řešitelné. Prvním krokem je, uvědomit si, co to způsobilo. Podívat se na svůj život jinak. Z jiného úhlu a začít na sobě pracovat. Začít léčit ženu v sobě. Začít milovat svou vagínu. Ona není původcem vašeho trápení, když podvědomě jste o tom přesvědčena. Je třeba naučit se sebe opět láskyplně dotýkat a cítit při tom štěstí. Zažívat burácivé uvolněné orgasmy a těšit se ze života.

Taková žena je hnací silou pro celé své okolí a nejen to. Její síla sahá daleko za hranice její představivosti. Je krásná a muži jsou jí uchvacováni. Stejně tak, jako je ona ze sebe uchvácena každý den. Je Láskou.

Mmch…zneužívaní muži mají téměř identické potíže.

Hodně štěstí.