Žena. Nepřekonatelná záhada všech mužů. Co vlastně žena chce? Lze ji udělat šťastnou? Jak docílit toho, že když o vás bude mluvit s kámoškou, tak se bude prohýbat v pase a mezi slovy vzdychat, jak jste úžasný a jak vás zbožňuje?

Udělala jsem malý průzkum mezi sebou a svými kamarádkami. A všechny jsme se shodly na jednom.

Rozehřívá nás specifický druh pozornosti.

Otázka zněla „co způsobí, že se ti rozvibruje břicho, rozpálí hruď a oči se ti zalesknou jak při vysoké horečce?“

Muži, když se snaží ulovit ženu, tak používají nástrahy jako dárky, výlet, večeře, divadlo a podobně. Samozřejmě, všechno se počítá, neděláte to špatně. My ženy ale máme takovou databanku mužovy pozornosti. Celý čas jsme ve střehu a měříme na barometru pozornosti, kolik nám ji partner dává. To je naše přirozenost. Abychom uvěřily, musíme být ty jediné. Ta jediná! Která mu stojí za to, aby nečekaně přijel a jen ji objal. Ta jediná, která mu stojí za to, aby přerušil nudnou poradu a zavolal ji, že ji miluje.

Je to mnohem jednodušší, než to vypadá

Krom výše zmíněných „drobností“, díky kterým vyhodnocujeme, zda nás muž miluje, nám k naprostému uchvácení stačí daleko menší pozornosti. Vůbec vás nic nestojí a jejich efekt mnohonásobně převyšuje drahou večeři, pobyt na horách, kabelku, kino nebo šperk. Když nám totiž dáte na výběr, mezi hmotnou věcí a specifickým druhem pozornosti (který popisuji níže), tak vybereme za B.

Říkám tomu „pozornost mimo plán“

Jsme od přírody romantické. Pokud to vypadá, že ne, jen to hrajeme. Opravdu sníme o všem, co se děje v céčkových romantických filmech. Ano, jsme jako Heduš ve Slunce seno, která pláče u Angeliky a sní o tom, že jednou zažije taky takovou lásku, i když zjevně její vlak dávno ujel.

Když nám dáte „pozornost mimo plán“, tak máte vyhráno. A nemusíte pak už téměř nic. Zajistíte si tím jediné místo v našem srdci. Když se pohádáme či rozejdeme, tak „pozornost mimo plán“ nám bude pořád vyskakovat v hlavě a přebije i to, že jste se chvíli choval jako hulvát.

Jak na to?

Je to snadné. Pokud to nemáte v sobě přirozeně, chce to trochu hereckého talentu. Ano i hraná pozornost nám dělá dobře! Ale nesmí se to přehánět. Vždy by tam měla být aspoň malá uvěřitelná část. Těžko mi můžete říct, že milujete mé nádherné kadeře, když mám krátký sestřih.

Z toho nám vlhnou kalhotky

Sedíte s partnerem u oběda, povídáte si o pracovních věcech. Jste zabraní do hovoru a jídla. Najednou partner ztichne, chytí vás za ruku a zahledí se vám do očí. Mlčky se na vás unešeně dívá a pak řekne „Jsem tak šťastný, že tě mám.“

Jdete po parkovišti na nákup. Držíte se za ruce a každý přemýšlíte o tom svém. Muž se zastaví, přitáhne si vás k hrudi, vyzvedne do výšky a políbí. Pak vás beze slov položí zpět na zem a pokračujete dál v cestě za povinnostmi.

Vaříte oběd, partner přijde zezadu k vám. Vy sice brbláte, že máte práci, ale jeho to nezajímá. V ten moment jste středem jeho zájmu vy, ne pečená kachna. Přitiskne se k vám zezadu, políbí vás na krk a zašeptá „jsi nádherná i u vaření“.

Pracuje u počítače. Je zabraný do práce. Vy procházíte kolem něj s hadrem a utíráte prach. V nestřežené chvíli přeruší práci, přitáhne si vás na klín, přitiskne k sobě co nejblíže a nadechne se vaší vůně. Políbí vás. Ani nemusí nic říkat. Ale když řekne „miluji tě“, tak mu to v tuto chvíli určitě uvěříte.

Tohle dělejte!

Tato gesta nás dostávají na kolena. Můžeme se tvářit, že nás máte nechat, ale naše srdce se otvírá a mysl kolabuje. Kdykoli se o vás s kámoškama budeme bavit, tak středem hovoru nebudou vaše neustále se povalující svršky, koukání na fotbal nebo otravné pivo a karty s kamarády. My holky vás vlastně pomlouváme, protože není silnější emoce, kterou byste nám k hovoru nabídli.
A my o vás chceme mluvit. Pořád. My taky nic jiného neděláme, než že s kámoškama mluvíme o vás.

Každý den nás sbalte znova

Těmito drobnými gesty zajistíte, že naše hovory nebudou s kamarádkami o štěkání, ale budou plné vášně. Jak jste úžasný a pozorný a každý den se do vás zamilujeme znova a znova. Každý den nás sbalíte, jako poprvé. A o to jde. Budeme vámi pokaždé uchváceny a klidně ty ponožky ze země zvedneme za vás a ještě vás u toho pohladíme.
Pakliže máme kamarádku, která na vás vidí něco špatného, tak my vás nedáme. My to taky vidíme, ale to všechno je NIC proti těm malým vášnivým chvilkám pozornosti, které jste ochotni nám dát.

Sytíte tím naše romantické srdce královny a tudíž jste král.

Zase tak těžké to není, viďte?

 

Nechci chodit do školy!

„Trápím se tam, nebaví mě to, nedává mi to smysl a když tam chodím, nemůžu uvažovat o svých věcech. Nevím, jak dlouho tady budu a chci si ten krátký život užít. Radši půjdu pracovat, než abych strávil další rok na střední škole.” Je vám to povědomé? Jste také rodiče...

číst více

Zbavte už se dvojplamene!

Dvojplamen? Och, kolik úžasných spiritistických, duchovních a různých jiných zamilovaně nadnášených superlativ jsem o tomto jevu slyšela. Prý pocítíte „návrat domů, hustá, nepopsatelně krásná energie, životní partner, pohled do oči prý krásně bolí, jeho duše vás...

číst více

Jak snadno podlehnout manipulátorovi

Kdo se potká v životě s manipulátorem, dostalo se mu velkého požehnání. Málokdo to však tuší. Setkání s manipulátorem znamená, že jsme připraveni sáhnout si na zdroj naší síly v sobě. Manipulátor má totiž obrovskou moc.  Manipulátor je člověk, který musel v životě žít...

číst více

Vzdávám se

„Jestliže je všechno tvořeno z jedné energie, jak si můžeme myslet, že je od ní něco odděleno?” Zní mi v hlavě věta, kterou přečetl můj milý v nějakém článku. Ta věta nebyla v mém bytí hned ukotvena. Byla uslyšena, ale ne vyslyšena. Na to jsem potřebovala ještě pár...

číst více

Co dobrého nám přinesl vir?

Virus a jeho vymodelované vlny vnímám jako nádhernou cestu. Co nám ve vlnách přinesl? Fáze zastavení a ztišení V prvních fázích přišlo zastavení. Svět, který jsme tak dlouho považovali za normální se blokoval a my mohli uvidět jeho absurditu. Uviděli jsme, co všechno...

číst více

Když syn přeroste otce

  Když malý hoch dospívá, v různě stanoveném období dosáhne bodu, kdy přeroste svého otce. U vyspělých bytostí, kteří se s tím zde nepřišli mazat to bývá velmi brzy, klidně i v předpubertálním období, zřídka se stává, že i malý chlapeček svého tátu přerostl....

číst více

Ženské tělo nepotřebuje zásoby

Byly jsme velmi tlačeny k výkonu. Malé holčičky vyrůstající v komunistické době musely splňovat procenta. Být nejlepší v tělesné výchově nebo aspoň v matice či recitaci. Kdo nebyl v něčem nejlepší, nebyl na nástěnce a byl za outsidera. Začaly jsme na sebe vyvíjet...

číst více