Virus a jeho vymodelované vlny vnímám jako nádhernou cestu. Co nám ve vlnách přinesl?

Fáze zastavení a ztišení

V prvních fázích přišlo zastavení. Svět, který jsme tak dlouho považovali za normální se blokoval a my mohli uvidět jeho absurditu. Uviděli jsme, co všechno děláme slepě, ať je to chození do práce, kterou nenávidím, nakupování gumiček do vlasů, které ke mě dojedou tankerem až z Číny, nesmyslná potřeba pořád něco dělat, tupé využívání času, kterého mi už tak moc nezbývalo a jiné. 

V tom zastavení přišel čas pro sebe. Naučili jsme se být s rodinou, popřípadě opustit vztah, který jsme nyní uviděli zblízka. Nemohli jsme se vyhnout vlastním emocím jako dříve. Svět kolem nás dříve nabízel tolik zábavy a možností, že bylo téměř nemožné si uvědomit, že je ve mě něco špatně. Příliš snadno se svalovala vina na okolí. Teď jsme však byli jen my a naši blízcí a tvrdá realita vztahů k nim i k sobě samému. 

Mnozí se naučili vařit, péct, vytvářet rukodělně, začali jsme znova číst a díky tomu jsme objevovali, kým jsme zapomněli být. Mámou, tátou, dítětem, člověkem. Ne produktem. 

Fáze redukce

V druhé fázi ti tvořiví nenechali věci náhodě a po dostatečném odpočinku začali zúročovat to, kým objevili, že jsou. Vzniklo spoustu novým firmiček a lidé začali pracovat z domova. Splnili si své sny a začali vnášet do hmoty to, co už dlouho měli v hlavě, jen jim na to nezbýval čas. Usoudili, že se nemohou spoléhat na stát a na autoritativní mocnosti, ale že oni sami se budou muset postarat o své peníze a živobytí. Zlaté české ručičky se konečně probudily a mnoho bytostí se osamostatnilo. 

Ti, kteří zůstali v zaměstnáních, kde byli se začali učit novým technickým dovednostem. Jak zvládat online prodeje, založili e-shopy a snažili se všemožně svou produkci a výrobu přizpůsobit novému stavu. 

Někteří jedinci přišli na krásné nápady, jak zjednodušit svou produktivitu za méně práce a mnohem více peněz. 

Přišla druhá šance pro ty, kteří si měli uvědomit, že jsou v něčem, v čem být nechtějí a že jen oni to mohou změnit a jít směrem do nejistoty, která probudila jejich tvořivost a inspiraci i pro druhé. 

Dostali  jsme možnost více si vážit svých blízkých a otevřít jim srdce. Kolem nás se vyskytla úmrtí v rodinách, která pro nás měla být znamení „ Věnuj se těm, které miluješ, dokud tady jsou. Čas i prostor na to máš. Neodkládej řešení rodinných vztahů na potom, protože žádné potom už nikdy být nemusí.”

Faze třetí

Ti, co se v předchozích fázích ukotvili ve svém životě, napravili chování k sobě, k rodině, opustili nefunkční vztahy a dehonestující zaměstnání, začali se zdravěji stravovat a dávat tělu dostatek všeho, co si žádalo jsou ve třetí fázi na počátku nového a užívají si to. Nátlaková situace v podobě restrikcí a zákazů jim přináší klid a víru ve správnost procesu. Oni sami si tlakem prošli již loňským rokem a ví, že strach a panika jim k ničemu nebyla. Čekalo se na jejich první krok a nastoupení do flow. 

Ti, kteří i v předchozích fázích lamentovali nad tím, jak je vše hrozné, jak to musí skončit, jak by měli být všichni odpovědní a vláda by měla padnout atd., nepřijali díl své odpovědnosti za sebe. Pokud v tom setrvají a neřeknou si „Já musím dělat něco se svým vnitřním stavem, ne se pořád obracet vně.”, tak kdoví, kolik vln ještě bude muset být. S každou vlnou dostávají další a další šanci stát se jednou provždy tvůrcem a pánem svého života. 

Proč nám z maminek roste břicho?

Říká se, že když ti roste břicho a není to zrovna kvůli tomu, že bys o půl noci cpal hambáče, tak jsi neporodil svoji mámu. Něco na tom, je, ale takové vysvětlení nám často ke zpracování blokace nepomůže.  Co to tedy ještě může být? Cítíte se někdy svými rodiči...

číst více

Promiň, babi, už tě vidím

Úplňkový den, jako každý jiný, zdálo se. Uvnitř mě však probíhalo podivné napětí a touha něco udělat. „Jsi na farmě, můžeš dělat cokoliv.” Řeklo mi mé já. Katka sedící se mnou u stolu od kafe povídá: „Půjdu vyplít záhonek.” To se mi nechtělo, potřebovala jsem něco...

číst více

Nechci chodit do školy!

„Trápím se tam, nebaví mě to, nedává mi to smysl a když tam chodím, nemůžu uvažovat o svých věcech. Nevím, jak dlouho tady budu a chci si ten krátký život užít. Radši půjdu pracovat, než abych strávil další rok na střední škole.” Je vám to povědomé? Jste také rodiče...

číst více

Zbavte už se dvojplamene!

Dvojplamen? Och, kolik úžasných spiritistických, duchovních a různých jiných zamilovaně nadnášených superlativ jsem o tomto jevu slyšela. Prý pocítíte „návrat domů, hustá, nepopsatelně krásná energie, životní partner, pohled do oči prý krásně bolí, jeho duše vás...

číst více

Jak snadno podlehnout manipulátorovi

Kdo se potká v životě s manipulátorem, dostalo se mu velkého požehnání. Málokdo to však tuší. Setkání s manipulátorem znamená, že jsme připraveni sáhnout si na zdroj naší síly v sobě. Manipulátor má totiž obrovskou moc.  Manipulátor je člověk, který musel v životě žít...

číst více

Vzdávám se

„Jestliže je všechno tvořeno z jedné energie, jak si můžeme myslet, že je od ní něco odděleno?” Zní mi v hlavě věta, kterou přečetl můj milý v nějakém článku. Ta věta nebyla v mém bytí hned ukotvena. Byla uslyšena, ale ne vyslyšena. Na to jsem potřebovala ještě pár...

číst více