Má drahá dcero. Moc dobře vím, že zkušenost je nepřenosná. Moc dobře vím, že kdybych povolala celou armádu, aby tě chránila, tak stejně zažiješ přesně to, co máš.

Jednoho dne si najdeš chlapce. Možná jich bude víc. Možná se ti hned napoprvé nepodaří najít lásku na celý život. Věř ale, že pokud budeš při výběru aplikovat toto „maminčino desatero“, tak si výběr velmi ulehčíš a vyhneš se tak mnoha kopancům.

Jaký má vztah ke své mamince

Toto považuji za naprosto nejzásadnější. Muž, který se ke své mamince chová s úctou, respektem a láskou se stejně bude chovat i k tobě. Je dnes málo mužů, kteří své maminky milují. A proto když si najdeš muže, který má neharmonický vztah s maminkou, budeš mu hrát maminku ty. A vše doposud nevyřešené si bude léčit skrze tebe. A to je veliká oběť. A velmi bolavá oběť. Proto se vždy ptej na jeho matku. Měl by ji mít prostě rád a mluvit o ní jen hezky.

Nikdy na tebe není hrubý

Není k tobě vulgární a hrubý. Zpočátku by ti některé jeho malinkaté útoky mohly připadat i roztomilé, ale když si to necháš líbit a nenastavíš si své hranice hned, může se to pěkně zvrtnout. Z malé roztomilé nadávky se stane něco, co ti už navždy bude znít v uších a těžko to vymažeš.

Má kamarády a mluví o nich hezky

Sleduj jaké má kamarády. Lidé, se kterými se nejčastěji stýkáme, jsou takovým souborem všech našich vlastností. Podle toho poznáš celkem rychle povahu svého milého. Když o nich ještě tvůj milý mluví hezky, je to znakem jeho chrabré mužské osobnosti. Je to prostě charakter.

Je pracovitý

Sleduj, jak se má k práci. Líný muž, který čeká, až za něj někdo něco udělá se těžko postará o tebe a vaše malé děti. Pokud není zručný, měl by být schopen vydělat tolik peněz, aby si na práci někoho zaplatil. Fňukání, že něco nejde, mu nepromíjej.

Má sny a vize

Umí snít a jít si za svými sny. Zjišťuj, co všechno by chtěl dělat, kam směřuje jeho život a jestli už si nějaký sen někdy splnil. Muž s nesplněnými sny a bez vizí je vyprahlá nádoba, stále si stěžující na špatné faktory okolí, díky nimž nemůže dělat, co by chtěl. Může! Jen nesmí být posera a musí umět zdravě riskovat.

Před přáteli se k tobě chová krásně

Před přáteli se k tobě chová stejně mile, jako když jste spolu o samotě. Jeho chování k tobě před kamarády jasně zobrazuje, jak moc si tě váží a že je ochoten pro tebe riskovat i posměch kámošů.

Nechce tě měnit

Chce tě takovou, jakou si tě našel. Potřeštěnou, potrhlou, divokou. Prostě přesně takovou, do jaké se zamiloval. Jakmile tě začne manipulovat k obrazu svému, hoď zpátečku. Z malých lehkých posouvání jeho směrem se může stát velmi nepříjemná manipulace. To pak těžko získáš důvěru v sebe zpět. Jde to, ale je to běh na dlouhou trať, která je plná trnů a výmolů. Pokud se máš měnit a brousit si vedle něj charakter, budeš ho měnit sama. Pod tíhou jeho lásky se začneš formovat do překrásné ženy.

Záleží mu na tvých pocitech

Zajímá se o to, jestli jsi šťastná. Není tím vlezlý, ale pozorný. Sleduje, jestli ti venku na procházce není zima, jestli se cítíš pohodlně, ptá se, proč si smutná, obejme tě a uvaří čaj, když vidí, že si zrovna s emocemi nevíš rady. Takovému muži můžeš důvěřovat a opřít se o něj.

Má chuť tě stále poznávat

Bude tě chtít zkoumat. Jednou tě vezme na kolo, pak na výšlap, pak do krásné restaurace, pak na vodácký výlet, na degustaci kávy. Bude chtít vědět, co máš ráda, co tě baví a jak by s tebou plnohodnotně mohl trávit čas. A nakonec třeba zjistí, že tě nejvíce baví ležet v knihách a číst a tak tě políbí, dopřeje ti prostor a pojede na výšlap sám. Ty pak na něj budeš dychtivě čekat a budete si předávat zážitky.

Milování s tebou je pro něj posvátné

Až dospějete k tomu, že spolu chcete intimně sdílet chvíle, dbej na to, aby se z toho nestala rutina. Měl by to být obřad, který si dopřejete proto, abyste splynuli jeden v druhém. Ne abyste si uvolnili přebytečnou energii. Milování by měl být nejvyšší výraz úcty druhému člověku.

A pamatuj. Vše výše uvedené platí bezezbytku i pro tebe. Jako máma bych si moc přála, abys byla šťastná. Ale budu tady pro tebe vždy, když klopýtneš a nebudeš si vědět rady. Mám tě moc ráda.