Všimla jsem si, že když se správně vztahově vyvíjíme a rosteme, potkají nás vždy tři fáze vztahu (dále jsem ještě nedohlédla). Když se mi svěřují klienti se svými vztahovými problémy, dokážu je zařadit do třech specifických skupin. Když jim danou skupinu popíšu a řeknu, že se v ní právě nacházejí, chytnou se za hlavu a myslí si, že jsem vědma. Jak můžu vědět, co jim ten jejich milý provádí a jak můžu vědět co bude následovat a ještě s takovou přesností?

Třeba se taky najdete. Je to jednoduché, jako všechno.

Vykopávač – učí nás vlastní sebehodnotě

Vztah s Vykopávačem je peklo. Přišel vás doslova vykopat z vaší vlastní prdelky. Jsou to povětšinou první vážnější vztahy, kdy ani netušíme jiné hodnotnější zákonitosti života, než ty, co nám vtloukla rodina a seriály. Tyto vztahy jsou nahoru a dolů. Spíše dolů. Zůstáváme v nich neúměrně dlouho. Nejde z nich odejít, neustále se točíme v kruhu ponižování, sešlapávání, nadávek a hádek. Pořídíme si děti a je to ještě horší. Postavíme dům a jsme jako ve vězení.

Stále doufáme v zázrak. Necháme se urážet, podvádět a neumíme udělat ten krok ven z kruhu. Už jsme toho totiž tolik spolu prožili! Musí to jít! Musí se to povést!

Jsou to vztahy závislosti, kdy jeden partner je finančně silnější a drží v šachu slabšího. Slabší mu dal dobrovolně svou moc, protože sám neví, co by si počal. Odejít nelze a když už se to povede, dva závisláci se stejně po nějaké době k sobě vrací.

Vykopávač nás učí vlastní sebehodnotě. Jakoby říkal “ Drahoušku, budu Tě srážet k zemi tak dlouho, až si jendoho dne řekneš DOST a postavíš se za sebe!” A jde mu to skvěle!

Čistič – učí vás bezpodmínečné lásce k sobě

Podařilo se! Prožili jsme si peklo a dokázali jsme kvůli sobě odejít z předchozího vztahu s Vykopávačem. Oddechneme si a přečkáme období, kdy nechceme druhé pohlaví ani vidět! Když prach na poli opět klesnul k zemi a vy vidíte dál, než na špičku nosu, přijde Čistič.

Obrovské vzplanutí. Nádherná vášeň. To co jste si vždycky přáli se splnilo!

Máte pocit, že jste jedno. Víte, na co ten druhý myslí. Cítíte na sto kilometrů, kdy má strach, kdy na vás myslí s láskou, kdy s neláskou. Poznáte okamžitě na dálku, co se děje. Když jste spolu, máte pocit, jako by se svět zastavil a andělé vám zvoní svými zvony nad hlavami. Totální splynutí duší. Bože, to je určitě ono! To je ON/A!!! Jenže….

Když spolu nejste, Čistič se neozve klidně několik dní. I týdnů. Protože si z předchozího vztahu moc dobře uvědomujete manipulace, nechcete manipulovat. Nechcete se vyptávat a zasahovat mu do soukromí. Ale stále si v hlavě přemíláte mantru “What the fuck??” Proč nezavolá, jak slíbil/a? Proč nepřišel/la na domluvenou schůzku?

Nechápete a ani to pochopit nejde. Čistič má totiž strach z vážných vztahů, stejně jako vy a tak ve chvíli, kdy je to krásné, stáhne se do pozadí. Chvíle nádhery se střídají s chvílemi beznaděje. Kolik radosti, tolik smutku.  A vy si stále můžete opakovat “Próóóóóóóóč?”

Čistič vás přišel naučit sebelásce. Jakoby říkal “Spokojíš se za trochu lásky, kterou jsi vždy chtěl/a s takovou mírou trápení? Jak moc chceš ještě trpět?”

Když to pochopíme, že se nemusíme smiřovat s ničím menším než s nejlepším,
že si zasloužíme víc, než božskou lásku s terorem, že to jde určitě jinak, odejdete. A pak znova. A znova. Protože čistič ve chvíli, kdy cítí, že jste se vzdálili z jeho vlivu, okamžitě zatíná pařáty a chce vás zpět. A znova a znova. Až vás to přestane bavit a s obrovskou bolestí končíte. Ani jako vítěz ani jako poražený. Prostě zdechnete vyčerpáním nad neustálým honěním se za iluzí. Dáte přednost sami sobě, protože jste pochopili, že tohle sami sobě do nekonečna dělat nemůžete.

Laskač – učí vás bezpodmínečné lásce k druhým

Jste sami a je vám dobře. Oplakali jste velkou lásku a myslíte si, že už stejně nikoho více milovat nebudete. A protože už skoro na lásku nevěříte, začnete se jí zahrnovat sami. Ach ta svoboda. A cítíte se skvěle sami se sebou! Hýčkáte se
a hladíte si rány, které vám zůstaly z předchozích bojů. Už nebojujete. Své ambice jste si splnili. Dostali jste vše, co jste kdy chtěli a stejně to nebylo ono.

Ve chvíli, kdy sami k sobě začnete pociťovat sloup obrovské lásky, ve chvíli, kdy už víte, co nechcete, ve chvíli, kdy si rozhodně nenecháte vzít svobodu a nechcete ji brát ani druhým, přichází Laskač. A ten vás přišel velmi láskyplnou formou učit milovat druhé. Jakoby říkal “ Miláčku, sebe už umíš milovat, už se umíš postavit
za své zájmy, za svou svobodu, kterou si nenecháš vzít a smířil/a jsi se se všemi svými temnými zákoutími duše. Je čas, učit se bezpodmínečně milovat druhé.
Ty to zvládneš.”

Váš Laskač je úžasný. Nesplňje vaše předchozí představy a iluze a vám je to jedno. Milujete ho a pevně mu důvěřujete. Nemusíte se bát o jeho lásku. Nemusíte si ji zasluhovat. Miluje vás tak, jak jste. Vibrujete spolu velkou láskou. Takovou, kterou jste doposud neznali.
Má však vždy jednu či více drobností, které by vaši lásku mohly zničit, pakliže nebude bezpodmínečná. Nejsou to už žádné hrůzy. Třeba je to vášnivý pejskař
a vy milujete kočky. Možná miluje zabijačkové hody a vy jste zapřísáhlý vegetarián. Možná mlaská u jídla a vás vychovali v tom, že tohle dělají jen prasata. Možná je zvyklý nosit puky na džínách a vy se můžete hanbou propadnout, když jdete městem. Takové ty drobnosti, které na začátku rádi přehlédnete a vnímáte je jako roztomilé a pak už vidíte jenom je. Tak to bylo vždycky. 

Nic z toho už Laskači ale nechcete brát. A on si to ani vzít nenechá. Konečně, stejně jako vy, našel míru svobody ve svém životě. konečně se nemusí nikomu zpovídat a tak ani z velké lásky k vám to dělat nebude. Zkusíte se ohradit, zda jsou některé věci opravdu nutné. Pro Laskače jsou. A když se mu to pokusíte zakázat, cítíte tu bolest mezi vámi. To, že na to nemáte právo a nechcete to. Nechcete,
aby se kvůli vám vaše Láska měnila. Zároveň však nemáte tu zkušenost s tím, že si na to jde zvyknout. Zdá se to nemožné. Bortí to veškeré vaše programy.

Z velké lásky k Laskači si uvědomíte, že možná nebudete schopni přejít do takového stádia lásky a bude lepší se rozloučit. Urvalo by vám srdce, kdyby se měnil kvůli vám. Jste šťastní, že je šťastný a nešťastní, když je nešťastný. Začínáte prožívat první náznaky bezpodmínečné lásky. Jakobyste říkali “Tak moc tě miluju, že radši opustím tvůj prostor, než abych ti do něj zasahoval/a. Tak moc tě miluji, že si musím s obrovskou bolestí v srdci přiznat, že možná nemám na překonání svých stínů. Ještě tě nedokážu milovat bez podmínek.”

Opravdu tohle stačí? Bezpodmínečná láska nemá podmínky a tak nás bude neustále pokoušet ze svých lekcí. Stále nám bude dávat šanci. Nejde před ní utéct. Tak tedy sami zvednete prdelku a risknete to. Jednou se to naučit musíte. Pokusíte se druhého přijmout se vším, co vám vadí, i kdyby vás to mělo stát všechno. Přijmete tu výzvu. Neděláte to kvůli partnerovi, ale kvůli sobě. On vám slouží jako dokonalý trenažér. Možná si párkrát natlučete. Nakonec stejně všechny ty hry přestanete hrát a zbude jenom láska. Tak hurá do toho. Pokud už máte Laskače, je to to nejlaskavější učení ze všech.

Přednáška na toto téma zde👇👇👇

Vykopávač, Čistič, Laskač a Kristus online

 

 

Proč nám z maminek roste břicho?

Říká se, že když ti roste břicho a není to zrovna kvůli tomu, že bys o půl noci cpal hambáče, tak jsi neporodil svoji mámu. Něco na tom, je, ale takové vysvětlení nám často ke zpracování blokace nepomůže.  Co to tedy ještě může být? Cítíte se někdy svými rodiči...

číst více

Promiň, babi, už tě vidím

Úplňkový den, jako každý jiný, zdálo se. Uvnitř mě však probíhalo podivné napětí a touha něco udělat. „Jsi na farmě, můžeš dělat cokoliv.” Řeklo mi mé já. Katka sedící se mnou u stolu od kafe povídá: „Půjdu vyplít záhonek.” To se mi nechtělo, potřebovala jsem něco...

číst více

Nechci chodit do školy!

„Trápím se tam, nebaví mě to, nedává mi to smysl a když tam chodím, nemůžu uvažovat o svých věcech. Nevím, jak dlouho tady budu a chci si ten krátký život užít. Radši půjdu pracovat, než abych strávil další rok na střední škole.” Je vám to povědomé? Jste také rodiče...

číst více

Zbavte už se dvojplamene!

Dvojplamen? Och, kolik úžasných spiritistických, duchovních a různých jiných zamilovaně nadnášených superlativ jsem o tomto jevu slyšela. Prý pocítíte „návrat domů, hustá, nepopsatelně krásná energie, životní partner, pohled do oči prý krásně bolí, jeho duše vás...

číst více

Jak snadno podlehnout manipulátorovi

Kdo se potká v životě s manipulátorem, dostalo se mu velkého požehnání. Málokdo to však tuší. Setkání s manipulátorem znamená, že jsme připraveni sáhnout si na zdroj naší síly v sobě. Manipulátor má totiž obrovskou moc.  Manipulátor je člověk, který musel v životě žít...

číst více

Vzdávám se

„Jestliže je všechno tvořeno z jedné energie, jak si můžeme myslet, že je od ní něco odděleno?” Zní mi v hlavě věta, kterou přečetl můj milý v nějakém článku. Ta věta nebyla v mém bytí hned ukotvena. Byla uslyšena, ale ne vyslyšena. Na to jsem potřebovala ještě pár...

číst více