Upozornění: článek v žádném případě nemá medicínský podklad. Všechny informace jsou získané bedlivým sledováním vlastního těla a zkušenostmi s klientkami.

Seznamte se s bazálním systémem

Naše tělo má bazální energetický systém. Představte si v sobě velikou nádobu, která je plná vaší energie. Tuto energii lze používat na cokoli. Dobíjí se spánkem, dobrou zdravou stravou, vyprázdněnou myslí, hlubokým milováním, meditací, přítomností, přítomným pobytem v přírodě…atd. Jednoduše, bazální systém zajišťuje chod našeho těla a radostný běh našeho života.

Kde se bere vyčerpání?

Žijeme v době, kdy se sice moc nehýbeme, ale mozek šrotuje jako o závod. Šrotuje nám od prvního ranního procitnutí do posledního kliknutí na obrazovku mobilu, či počítače. A ještě dále. Mozeček jede v kuse. Dokonce i když spíte, tak mozek má relativně stejnou aktivitu. Když bude vaše tělo velmi unavené a sednete si k mobilu, zjistíte, že se vám nechce spát. To proto, že mobil extrémně mozkovou aktivitu zvyšuje a tělu se díky tomu nedostává čas pro regeneraci. Všichni na planetě, kteří používáme mobilní telefony více než hodinu denně jsme extrémně vyčerpaní.

Nádoba našeho bazálního systému se vyprazdňuje a my máme pocit, že přece nemáme být z čeho unavené, tak si ještě naložíme. Náš vnitřní kritik nedovolí polevit, když přece celý den sedíme na zadku, jezdíme v autě, klikáme do pc.
A bazální systém volá o pomoc.

SOS systéme, zařaď jedničku!

Když už je bazálka na nule je na řadě systém SOS a to je panečku filuta, ten se nezdá a dokáže dobře klamat. Při zapnutí SOS systému máte náhlý a rychlý příval energie. „Jé, mi je najednou nějak dobře, i ta záda mě přestala bolet! Nabudete dojmu, že když se cítíte takto, tak je všechno v pořádku a není třeba měnit svůj zaběhnutý režim. A makáte dál. Cítíte se i na to, začít běhat nebo si konečně zaplatit pernamentku ve fitku, rozhodnete se mít čistější domácnost nebo se vrhnete na resty v práci.

Jenže ouha, krutá daň!

SOS systém se zdá nevyčerpatelný, protože na něm dokážete fičet i několik let. Za tento nerespekt vás však čeká krutá daň.
Z čeho bere energii SOS systém? Z orgánů a z kostí!

Zatímco bazální systém doplníte jako ledničku, SOS systém chce pro své doplnění CTRL+ALT+DEL a to si přece nemůžete dovolit! Musíte chodit do práce, musíte se starat o děti, platit půjčky, splácet hypotéky, kdo vás bude živit?

Když vám to dojde v čas

Jste svým způsobem zachráněni. Prostě se rozhodnete spát, ať se děje cokoli. A skutečně vás čeká ohromně hutný a hluboký spánek. Ten si však musíte dovolit, on sám nepřijde. Budete muset svou předimenzovanou mysl přesvědčit, že o nic nepřijde, když na 5 minut ztichne. A ona možná ztichne na 14 dní.
To mi pak voláte: „Co jsi mi to poradila, já nemůžu ráno vstanout, pořád jen spím, manžel se chce se mnou rozvést, že se nestarám o domácnost, to je hrůza!”
Ano, je to hrůza. Ale to, jak se léta znásilňujeme do činnosti a rolí, které více vyhovují druhým.

Když nám to včas nedojde

Pokud je tvůj SOS systém v kritickém energetickém stavu, budou se ti dít nepříjemné věci. Začně tě různě pobolívat tělo, budou ti padat vlasy, kazit se zuby, budeš tloustnout, můžeš se začít často bouchat do hlavy nebo si zlomíš nohu při obyčejné chůzi. Tělo bude brát energii odevšad a ty to poznáš. Nebude to příjemné. Pokud neuposlecheš těchto znamení, připrav se na velké potíže s ženskými orgány, obezitu, na neplodnost, potravinové alergie, náchylnost k chlamydiím, únavovým syndromům, cysty a v konečném případě rakovina. Cokoli, co tě položí. Když nepoloží, usmrtí.

K čemu nám SOS systém slouží?

Tento systém je záchraný systém. Pro matku, která 5 nocí bdí u svého nemocného dítěte, pro situace extrémního ohrožení života, pro případy hladu, pro výživu plodu, pokud se dostane matka do nebezpečí, pro útěk…pro všechny situace, kdy si následně řekneš „ Ty jo, nechápu, jak jsem to mohla vydržet!” Tak kouzelný je SOS systém!

Na co ho dne využíváme my?

Ani se mi to neche psát, protože je mi z toho smutno. Tento zázrak přírody zneužíváme pro sterilně čistou domácnost, pro sporty, abychom byly dost atraktivní, na propařené noci plné alkoholu a zábavy.
Nic víc nenapíšu. Prober se, dokud je čas.

Příběh jednoho měsíce

Interaktivní seminář s projekcí pro rodiče a dcery, které mají čerstvě menstruaci nebo je menstruace teprve čeká.Dozvíš se o tom, co je to menstruace, proč někdy bolí, jaký má hluboký smysl a jak s ní žít v souladu a dokonce se na ni těšit.Výklad je podáván velmi...

číst více

Však ho nech vybrečet, on si zvykne

Panické ataky, strach vyjít z domu, problém udržet stolici, nekontrolovatelný třes, strach ze smrti, silný pocit nedostatečnosti, hluboká neidentifikovatelná nenávist k sobě samému,  somatizování neustálých zdravotních potíží, které nejdou medicínsky podložit…za to...

číst více

Významy modlitby v procesu růstu

Když jsem byla malá, našla jsem na sekretáři v kuchyni dvě velice zajímavé publikace. Jedna byla novinová. Černobílé noviny Nej Report s nahotinkami a erotickými obrázky. Byla jsem nadšená a občas chodila potajmu nakukovat, co že si to tam tatínek (nebo maminka?😁)...

číst více