Kdybyste ode dneška nemusely mít menstruaci, jen tak, mávnutím kouzelného proutku. Chtěly byste to? Odpovězte si na otázku „chtěla bych žít bez menstruace?“

Už samotná jednoduchá odpověď určuje váš vztah k ní. Jaký máte vztah k menstruaci, tak máte rády své tělo. Jaký máte vztah ke svému tělu, tak myslíte. Jak myslíte, tak se tvoří vaše vztahy, okolnosti a prostředí kolem vás.

“Menstruace není normální”

Elsimar Coutinho, profesor a doktor, který vynalezl zázračnou injekci Depo Provera, jež ženy zbavuje krvácení, řekl:

„ Když jsem přednášel pro kněze o tom, jak je menstruace zbytečná, řekl mi jeden z nich, že krvácení je výmysl ďábla. Bůh s ním nemá nic společného. A já s ním musím souhlasit. Menstruace není normální. Když se podíváte do slovníku na slovo normální a přirozený, zjistíte, že nic takového se o menstruaci říct nedá. Protože kdyby byla normální, byla by dobrá, neškodná. Menstruace způsobuje dvacet různých onemocnění. Především je neslučitelná se životem v přírodě. Zvíře v lese by nepřežilo krvácení více než minuty. Krev, její pach přitahuje predátory.“

Menstruace je důležitá

Menstruace, kterou jsme si dovolili pochopit, kterou neodmítáme, a není nám na obtíž, je darem. Každý měsíc symbolicky odchází vše staré. Máme možnost nechat s krví odplout vše, co nepotřebujeme. Máme možnost se poprvé za celý měsíc podívat do sebe. Protože nejsme více samy sebou, než v období menstruace. Právě takové jsme. Jsme cyklické jako příroda. Musíme se měnit. Jsme podstatou neustálého koloběhu života a smrti.  A když menstruaci nemilujeme, tak se z ní nemůžeme radovat. Odmítáme své ženství.  Jak můžeme být šťastné?

Jak se k sobě chovám celý měsíc, takovou mám menstruaci

Každý den, který v cyklu prožiju, určuje kvalitu mé menstruace. Ona nás vlastně učí milovat se. Hýčkat se, dotýkat se sebe s láskou. Milovat se, jen když mám opravdu chuť. Kvalitně jíst, pít, čichat, dýchat. Ovládat svůj vztek. Pracovat na vztazích. Bavit se, smát se, hýbat se, tančit….

Nezvládla jsi zkoušku svého života tento měsíc? Okradla ses o čas? Byla jsi na sebe přísná? Neposlechla jsi signály svého těla, že už má dost? Jela jsi jako robot? Nechala jsi se jinými lidmi okrást o energii? Dělala jsi věci proti své vůli? Tak tě to bude bolet. Tvé tělo se z té křivdy, kterou jsi mu způsobila, potřebuje krvavě vyplakat. V bolestech. V křečích, emočních výkyvech, v silném krvácení, malátnosti, mdlobách.

Nevadí. Za měsíc dostaneš další šanci.

Jak menstruaci vnímají ženy, které ji odmítají

Ženy, které menstruaci odmítají, protože do ní byly jako dívky špatně uvedeny nebo zažily posměch, odpudivý postoj rodičů a podobně, jsou uzavřené ke své ženskosti. Nechápou ji. Neví, o co by měly usilovat. Neví, proč by se měly vzdávat komfortu a pohodlí. Vždyť jsou přesně takové, jaké je mužský svět vyžaduje. Logické, manipulativní, tvrdé k sobě, vždy připravené na sex, schopné pracovat jako muži….A taková má žena být? Taková žena má plodit děti a připravovat lepší svět? Bez válek a násilí? Pochybuji. Taková žena nezná sama sebe. Hraje mužskou roli. Neváží si svého těla, a proto v něm trpí.

„Když mám menstruaci, trpím bolestmi, někdy zvracím, jsem malátná, nemohu pracovat, jsem nafouklá, mám špatnou pleť, nervózní, uplakaná, citlivá, chytlavá, nemohu mít sex a žít svůj život jako jindy. A to mě omezuje.“

„Necítím se ve své kůži. Jako bych to nebyla já.“

„Chtěla bych jen spát. Před menstruací několik dní pořád jím, mám velké výkyvy nálad. V tomto období se chci často s partnerem rozejít. Připadám si jako blázen.“

„Dva dny před menstruací trpím silnými migrénami, zvracím a omdlévám. Jsem tak slabá, že nemohu stát. Nesnáším ji. Kdybych se jí mohla vzdát, udělám to hned.“

Ty, jež menstruaci milují.

A jak to mají ženy, které se naučily svou menstruaci milovat? Jak to dříve nenáviděné, otci a matkami potlačované, společností znetvořené krvácení mohly začít zbožňovat? Pracovaly na lásce k sobě. Pochopily své strachy. Přestaly živit programy, které si za ta léta nastřádaly. Dostaly chuť pochopit své ženství a vrhnout se po hlavě do sebepoznávání. O samotě. V plné pozornosti samy k sobě. S láskou se naučily samy sebe dotýkat, obdivovat své tvary, milovat své „nedokonalosti“. Navzdory všemu, co kdy společnost hlásala, se otočily samy k sobě. A tak mohlo být jejich ženství uzdraveno.  Budou si už navždy v sobě hýčkat svou ženskou sílu, která je nezlomná v jakékoli situaci. Tyto ženy jsou tvrdé k systému, ale láskyplné k sobě. Jsou pevně spjaty s Vesmírem, řídí je Luna a jejich víra ve vlastní pilíř lásky. Sounáležitosti je vede životem tak přesně, jak přesné je jejich zacílení. Děkuji, že je takových žen stále více. Těch, které se vyhrabaly z dogmat, bolestí a povinností celému světu.

Žena, která zná svou jemnost a křehkost, je ta nejsilnější bytost na světě. Je jako tenká líska, kterou ani ten nejsilnější vítr nemůže skolit. Ona v něm ještě tančí a raduje se ze života.  Harmonická menstruace plná euforických zážitků a zaslouženého odpočinku je pak odměnou a takovým vzkazem těla „vedeš si dobře, moje milá.“

Pohled těch, které ji milují

 

Eva Matýsková, lékárnice
„Miluji svůj cyklus, svou nestálost a rozmanitost. Někdy je vše bouřlivé a někdy dokonale klidné. V jednu chvíli žiji tvořivostí a pak marností. Mé tělo má období neskutečné energie a poté obrovské únavy. Přijímám vše, jak přichází a odměnou je mi vyrovnanost v životě
s mou menstruací.”

 

Andrea Baránková, úřednice
“Menstruace mě překvapila v mých třinácti letech. Přišla tajně. Tiše, spíše stydlivě, jsem tento fakt sdělila své matce, která mě se soustrastným pohledem odkázala na skříň v předsíni, kde byly vložky. Jediné co mě napadlo, bylo dělat, že “TO” není vidět. Dlouho jsem vnímala skříň s vložkami, jako tajemnou komnatu, do které jsem nechtěla chodit.

Dnes vnímám sounáležitost se ženami, s koloběhem přírody, vnímám sílu, jistotu, klid, že vše je jak má. Mám radost, že umím číst a vnímat své tělo a respektuji jeho potřeby. Mám tak krásnou zpětnou vazbu. Pokud respektuji tělo, tak ono dává dary. Luna je mým průvodcem.”

 

Petra Hofírková, Paní Ponožka a maminka na mateřské
“Já mám pár dní před menstruací úplně úžasné stavy, jak mi stoupá  kundalini. Je to fičák. První den, dva většinou spíš prolenoším a užívám si to a pak nastává prudký obrat, kdy se vrhám do nových akcí a jsem jak veverka z Karcoolky, co si dala kafe! Jinak od porodu velice vnímám dělohu a to, jak se na menstruaci připravuje, je to podobné, jako pohyby miminka v děloze. Není to nijak nepříjemné. Jakoby se připomínala, že tam je, abych na ni po ty 3 týdny nemenstruace  nezapomněla.”

 

Žaneta Ščotková, výtvarnice
“Na menstruaci se vždy velmi těším. Táhne mě to do přírody, nejradši bych lítala nahá a navrátila krev přírodě. Jsem naprosto ztišená. Zklidní se mi mysl a tělo mám velmi citlivé na doteky. Mám chuť být jen sama sebou a v přírodě. Zesiluje se mi intuice. Chci jenom být a na nic nemyslet. Cítím veliké dojetí z toho, co příroda dokáže. Menstruace je nový život. Umřeš, zastavíš se, zpracuješ si všechno, co bylo v minulém měsíci a začínáš od začátku.”

 

Milujte ji také

Ženy, které trpíte při menstruaci a neumíte ji pochopit, zkuste si ji oblíbit. Zkuste se dotknout své krve. Přestaňte tu posvátnou tekutinu vnímat jako něco špinavého. Je to největší dar. Je to spojení s Lunou a jejími cykly. Vyhoďte chemické tampóny a vložky, jsou plné bělidel, které si neustále přikládáte na nejcitlivější sliznice. Nahraďte je menstruačními kalíšky nebo zaveďte volnou menstruaci. Budete překvapené, jak přesně vaše tělo začne fungovat a jak se začnete více naciťovat. Více se znát. Je to cesta k sebelásce.

Neberte antikoncepci, díky níž menstruaci nemáte. A ikdyž máte, není to menstruace. Je to pouze pseudo menstruace. Naprogramované cosi. Vaše děloha trpí a stárne. Vaše děloha, která je sídlem životní energie je neustále vykrádána.  Nenechte si namluvit lékařem, že je to skvělé řešení. Kdyby antikoncepce byla zdarma, myslíte, že by ji tak urputně nabízeli?

V dávných dobách v době menstruace běhaly ženy po polích a nechaly svou krev volně stékat. Úroda pak byla bohatší. I dnes už se ženy navracejí k tradicím. Sbírají svou menstruační krev a zalévají s ní zahradu. Výsledky jsou ohromující.

Přeji celému světu, aby v něm přibývalo žen, vnímajících svou vlastní posvátnost a sílu.

Zdravá žena = zdravá planeta

A jak to máte vy? A vaši muži? Jak vnímají vaši menstruaci. Vědí o ní? Respektují váš čas k odpočinku?

Zde uvádím odkazy na zajímavé filmy, přednášky. Některé nejsou v nejlepší kvalitě, ale určitě obstojí. Na internetu najdete spoustu informací. Stačí se rozhodnout. Ukažte je svým mužům, svým dcerám a synům. Změňme už jednou pro vždy pokřivený názor společnosti.

Film Červený stan 1.díl

Dokument Můj soukromý měsíc

Přednáška od menarche k menopauze