Dle Netflixového dokumentu o sexu vyplývá, že druhé nejvyhledávanější slovo na největším světovém pornokanále Pornhub je slovo „Máma, nevlastní máma a Milfka (kdo zná Prcičky, tak je to zkratka pro sexy Stiflerovu mámu, “co bych š..al”)

Když jde tedy čistě o sex a jeho nutkavou potřebu, na kterou si často nenecháváme upřít ani své partnerské právo, po čem vlastně ve skutečnosti toužíme?

Zrádná nebo milosrdná lidská mysl?

Lidská mysl má tu úžasnou vlastnost, že když zažíváme dlouhodobě něco negativního, přepóluje nám tento zážitek na plusový, čili vzrušující, příjemný. Když budete pocházet z rodiny, kde jste často fyzicky trestáni, pak vás fyzické násilí bude vzrušovat při sexu (schválně nepíšu „milování”). Když budete pocházet z rodiny, kde vás často slovně napadali nebo jste byli nedobrovolně účastni takovému napadání, budou vás nadávky u sexu rozžhavovat do běla.

Dokonce vlastní odpor k sobě způsobuje, že vyhledáváme partnery, kteří nás mohou ponižovat fyzicky i mentálně (trestání vlastního těla za dřívější selhání) a u sexu to sneseme. Bereme to jako hru, jako něco, z čeho nakonec vystoupíme, jako představení zakončené blaženým orgasmem a za to nám pár facek nebo „zvrhlých děvek” přece stojí.

Máma a proč ji vyhledáváme?

Proč je tedy druhé nejvyhledávanější slovo „máma”? Protože sex v představě s matkou značí dvě věci. Buď toužím po matčině lásce a náruči, která se mi nedostávala, nebo mám se svou mámou nevyřešný vztah, nesnáším ji a sex v tomto případě znamená „Mám nad tebou moc, potrestám tě, jak já budu chtít, uvedu tě do vzrušení, tak, že se nebudeš moci ovládat a získám nad tebou převahu.” S kým tedy v představách obcujeme? S pocitem, že jsem pro svou mámu nebyl dost dobrý, a že mi svým nepřijetím ublížila.

Sex na veřejnosti?

Pro mnoho lidí velmi vzrušující představa, viďte? Jste se svým partnerem někde na Václavském náměstí a velmi potajnu se snažíte nebýt vidět a přitom tak doufáte, že vás někdo uvidí.

Co vidím já? Malou bytůstku, která byla nachytána při tom, jak uspokojuje sebe sama, dítě, které se snaží rychle uspokojit, než vejde do místnosti sourozenec, chlapec, který se otírá o postel při nočních polucích a je za to tvrdě kárán, či zesměšňován. Pokud bylo zesměšnění či trest dostatečně velké, šup, přepólováno a už máme „sexuální úchylku”.

Trojka?

Úplně nejvíce zprofanovaná fantazie. Proč po ní tolik mužů i žen touží? Je to touha zkusit něco nového? Tak moc se nudíme? Já v tom vidím něco za…Na jedné straně člověka, který se chce cítit milovaný a opečovaný od více lidí. Často tento člověk nemá vlastní sebehodnotu, doufá, že ji najde skrze sexuální potěšení s více lidmi, že bude obdivován, adorován a vlastně akorát zjistí, že jeho frustrace se prohloubila (což je záměrem našeho emocionálního těla, samozřejmě)

Druhým faktorem, který vnímám, je opakované traumatické přeladění do plusového módu z dětství.

Mnoho z dětí střední a starší generace spalo v jednom pokoji dohromady s rodiči. Někteří dokonce v jedné posteli. Dítě v noci procitne, protože slyší milovací zvuky rodičů. Je mu to tak nepříjemné, že, jako u samotného znásilnění, se tělo paralyzuje. Dítě dělá, že spí, ale je jen paralyzované a čeká, až rodiče přestanou. Protože se jedná o opakující se akt, dítě je nuceno tento zážitek přepólovat a tudíž v dospělosti vyhledává skupinové sexuální zážitky právě proto, aby došlo k retraumatizaci zážitku.

Co je tedy zdravé a co úchylka?

To se těžko popisuje a určitě bych takto snadno nekategorizovala. Jen bych upozornila na to, že kdo vyhladává „zvláštní” sexuální praktiky, které mnohdy zatěžují i jeho vlastní partnerské vztahy, může si být jist, že je to volání po pozornosti jeho bolavého emocionálního těla. Ten malý chlapeček či holčička, kteří se někde v dětství zapomněli, chtějí být vytaženi na světlo a uzdraveni od emocionální zátěže.

Pokud však speciální a ne zcela běžné praktitky milujete a neubližujete jimi druhým, užívejte si je do úplného nasycení. Jestli už jste ve fázi, kdy jste ze svého chtíče nešťastní, popracujte se svým emocionálním tělem (vnitřním dítětem), protože tam jsou veškeré odpovědi na vaše otázky.

Co je tedy chuť na sex?

Sex je něco, co nás ovládá. Něco co se zdá, že nemáme pod kontrolou. Něco, co můžeme buď potlačit nebo si to naplno dovolit. Ještě stále věříte tomu, že po tom touží vaše tělo nebo už chápete, že je to jen vzpomínka na nevyřešený konflikt z dětství?

Jaký je rozdíl mezi sexem a milováním?

Sex je fyzická potřeba uvolnit oblast pánve a napětí v ní. Z více ezoterického hlediska můžu konstatovat, že naše první a druhá čakra touží po uvolnění a roztočení se tak, aby mohla uvolnit stopy vzpomínek a zážitků. Sex je palčivá potřeba uzdravit se, očistit se, uvolnit se a rozpomenout si, kde jsem se jako dítě zapomněl. Sex přináší krátkodobou fyzickou úlevu, avšak následně otevírá mentální bolesti, které je nutné zpracovat. Po sexu se cítíme na prchavý okamžik propojeni s druhým, načež přichází vlna mnohem většího propadu a pocitu oddělení, což nás nutí k dalšímu a dalšímu sexuálnímu spojení.

Milování už s minulostí nemá nic společného. Milování je propojení v oblasti srdce, na což pak patřičně reagují naše pohlavní orgány. Milování probíhá v přítomném okamžiku a přináší uvolnění a slast celému organismu fyzickému i mentálnímu. Po milování jsme více propojení sami se sebou, s partnerem, s přírodními cykly. Po milování nemáme nutkavou potřebu spojovat se přehnaně opakovaně s druhým. Jsme naplněni tím, že naše sexuální energie nenarazila na vnitřní překážky v podobě zapomenutých emocí, volně proudí a vydrží nám tudíž takto proudit několik dní i týdnů.

Zkrátka…po sexu toužíme rychle po dalším sexu, jako po droze, která má zakrýt to s čím si nevíme rady a před čím utíkáme. Po milování jen více otevřeme své srdce a vše, co následně zažíváme v běžném dni je doslova orgastické.

Mé hovory s Bohem o depresích

  „Bože, to se ti povedlo. Ty ranní východy slunce nikdy neomrzí. Pokaždé jsou naprosto vyjímečné a nádherné. Máš ještě něco, co je tady vyjímečnější? „Tebe.” „Proč jsem ve změti sedmi miliard lidí vyjímečná?” „Protože jsi jedinečná.” „Jako každý a proto mě...

číst více

Jak měním časové osy?

Ráda bych vám předala zážitek s "otevřením okna". Znáte to, máte hlubokou otázku, která se nedá nikde vyčíst a najednou se vám rozestře mysl a vše vidíte ve zlomku vteřiny. Ten zomek vteřiny je tak krátký na takovou obsáhlou informační smršť, že je pak velmi těžké...

číst více

Proč se mnou žena nechce spát?

Bylo to mezi vámi kdysi v pořádku a milovali jste se rádi? Najednou se něco stalo a žena vás odmítá. Odmítá nejprve sexuální styk a pak i vaše doteky, přitulení, dech…vlastně cokoli, co se vás týká. A do toho všeho ještě chodí spát do vedlejšího pokoje. Proč se to...

číst více