Dle Netflixového dokumentu o sexu vyplývá, že druhé nejvyhledávanější slovo na největším světovém pornokanále Pornhub je slovo „Máma, nevlastní máma a Milfka (kdo zná Prcičky, tak je to zkratka pro sexy Stiflerovu mámu, “co bych š..al”)

Když jde tedy čistě o sex a jeho nutkavou potřebu, na kterou si často nenecháváme upřít ani své partnerské právo, po čem vlastně ve skutečnosti toužíme?

Zrádná nebo milosrdná lidská mysl?

Lidská mysl má tu úžasnou vlastnost, že když zažíváme dlouhodobě něco negativního, přepóluje nám tento zážitek na plusový, čili vzrušující, příjemný. Když budete pocházet z rodiny, kde jste často fyzicky trestáni, pak vás fyzické násilí bude vzrušovat při sexu (schválně nepíšu „milování”). Když budete pocházet z rodiny, kde vás často slovně napadali nebo jste byli nedobrovolně účastni takovému napadání, budou vás nadávky u sexu rozžhavovat do běla.

Dokonce vlastní odpor k sobě způsobuje, že vyhledáváme partnery, kteří nás mohou ponižovat fyzicky i mentálně (trestání vlastního těla za dřívější selhání) a u sexu to sneseme. Bereme to jako hru, jako něco, z čeho nakonec vystoupíme, jako představení zakončené blaženým orgasmem a za to nám pár facek nebo „zvrhlých děvek” přece stojí.

Máma a proč ji vyhledáváme?

Proč je tedy druhé nejvyhledávanější slovo „máma”? Protože sex v představě s matkou značí dvě věci. Buď toužím po matčině lásce a náruči, která se mi nedostávala, nebo mám se svou mámou nevyřešný vztah, nesnáším ji a sex v tomto případě znamená „Mám nad tebou moc, potrestám tě, jak já budu chtít, uvedu tě do vzrušení, tak, že se nebudeš moci ovládat a získám nad tebou převahu.” S kým tedy v představách obcujeme? S pocitem, že jsem pro svou mámu nebyl dost dobrý, a že mi svým nepřijetím ublížila.

Sex na veřejnosti?

Pro mnoho lidí velmi vzrušující představa, viďte? Jste se svým partnerem někde na Václavském náměstí a velmi potajnu se snažíte nebýt vidět a přitom tak doufáte, že vás někdo uvidí.

Co vidím já? Malou bytůstku, která byla nachytána při tom, jak uspokojuje sebe sama, dítě, které se snaží rychle uspokojit, než vejde do místnosti sourozenec, chlapec, který se otírá o postel při nočních polucích a je za to tvrdě kárán, či zesměšňován. Pokud bylo zesměšnění či trest dostatečně velké, šup, přepólováno a už máme „sexuální úchylku”.

Trojka?

Úplně nejvíce zprofanovaná fantazie. Proč po ní tolik mužů i žen touží? Je to touha zkusit něco nového? Tak moc se nudíme? Já v tom vidím něco za…Na jedné straně člověka, který se chce cítit milovaný a opečovaný od více lidí. Často tento člověk nemá vlastní sebehodnotu, doufá, že ji najde skrze sexuální potěšení s více lidmi, že bude obdivován, adorován a vlastně akorát zjistí, že jeho frustrace se prohloubila (což je záměrem našeho emocionálního těla, samozřejmě)

Druhým faktorem, který vnímám, je opakované traumatické přeladění do plusového módu z dětství.

Mnoho z dětí střední a starší generace spalo v jednom pokoji dohromady s rodiči. Někteří dokonce v jedné posteli. Dítě v noci procitne, protože slyší milovací zvuky rodičů. Je mu to tak nepříjemné, že, jako u samotného znásilnění, se tělo paralyzuje. Dítě dělá, že spí, ale je jen paralyzované a čeká, až rodiče přestanou. Protože se jedná o opakující se akt, dítě je nuceno tento zážitek přepólovat a tudíž v dospělosti vyhledává skupinové sexuální zážitky právě proto, aby došlo k retraumatizaci zážitku.

Co je tedy zdravé a co úchylka?

To se těžko popisuje a určitě bych takto snadno nekategorizovala. Jen bych upozornila na to, že kdo vyhladává „zvláštní” sexuální praktiky, které mnohdy zatěžují i jeho vlastní partnerské vztahy, může si být jist, že je to volání po pozornosti jeho bolavého emocionálního těla. Ten malý chlapeček či holčička, kteří se někde v dětství zapomněli, chtějí být vytaženi na světlo a uzdraveni od emocionální zátěže.

Pokud však speciální a ne zcela běžné praktitky milujete a neubližujete jimi druhým, užívejte si je do úplného nasycení. Jestli už jste ve fázi, kdy jste ze svého chtíče nešťastní, popracujte se svým emocionálním tělem (vnitřním dítětem), protože tam jsou veškeré odpovědi na vaše otázky.

Co je tedy chuť na sex?

Sex je něco, co nás ovládá. Něco co se zdá, že nemáme pod kontrolou. Něco, co můžeme buď potlačit nebo si to naplno dovolit. Ještě stále věříte tomu, že po tom touží vaše tělo nebo už chápete, že je to jen vzpomínka na nevyřešený konflikt z dětství?

Jaký je rozdíl mezi sexem a milováním?

Sex je fyzická potřeba uvolnit oblast pánve a napětí v ní. Z více ezoterického hlediska můžu konstatovat, že naše první a druhá čakra touží po uvolnění a roztočení se tak, aby mohla uvolnit stopy vzpomínek a zážitků. Sex je palčivá potřeba uzdravit se, očistit se, uvolnit se a rozpomenout si, kde jsem se jako dítě zapomněl. Sex přináší krátkodobou fyzickou úlevu, avšak následně otevírá mentální bolesti, které je nutné zpracovat. Po sexu se cítíme na prchavý okamžik propojeni s druhým, načež přichází vlna mnohem většího propadu a pocitu oddělení, což nás nutí k dalšímu a dalšímu sexuálnímu spojení.

Milování už s minulostí nemá nic společného. Milování je propojení v oblasti srdce, na což pak patřičně reagují naše pohlavní orgány. Milování probíhá v přítomném okamžiku a přináší uvolnění a slast celému organismu fyzickému i mentálnímu. Po milování jsme více propojení sami se sebou, s partnerem, s přírodními cykly. Po milování nemáme nutkavou potřebu spojovat se přehnaně opakovaně s druhým. Jsme naplněni tím, že naše sexuální energie nenarazila na vnitřní překážky v podobě zapomenutých emocí, volně proudí a vydrží nám tudíž takto proudit několik dní i týdnů.

Zkrátka…po sexu toužíme rychle po dalším sexu, jako po droze, která má zakrýt to s čím si nevíme rady a před čím utíkáme. Po milování jen více otevřeme své srdce a vše, co následně zažíváme v běžném dni je doslova orgastické.

Nechci chodit do školy!

„Trápím se tam, nebaví mě to, nedává mi to smysl a když tam chodím, nemůžu uvažovat o svých věcech. Nevím, jak dlouho tady budu a chci si ten krátký život užít. Radši půjdu pracovat, než abych strávil další rok na střední škole.” Je vám to povědomé? Jste také rodiče...

číst více

Zbavte už se dvojplamene!

Dvojplamen? Och, kolik úžasných spiritistických, duchovních a různých jiných zamilovaně nadnášených superlativ jsem o tomto jevu slyšela. Prý pocítíte „návrat domů, hustá, nepopsatelně krásná energie, životní partner, pohled do oči prý krásně bolí, jeho duše vás...

číst více

Jak snadno podlehnout manipulátorovi

Kdo se potká v životě s manipulátorem, dostalo se mu velkého požehnání. Málokdo to však tuší. Setkání s manipulátorem znamená, že jsme připraveni sáhnout si na zdroj naší síly v sobě. Manipulátor má totiž obrovskou moc.  Manipulátor je člověk, který musel v životě žít...

číst více

Vzdávám se

„Jestliže je všechno tvořeno z jedné energie, jak si můžeme myslet, že je od ní něco odděleno?” Zní mi v hlavě věta, kterou přečetl můj milý v nějakém článku. Ta věta nebyla v mém bytí hned ukotvena. Byla uslyšena, ale ne vyslyšena. Na to jsem potřebovala ještě pár...

číst více

Co dobrého nám přinesl vir?

Virus a jeho vymodelované vlny vnímám jako nádhernou cestu. Co nám ve vlnách přinesl? Fáze zastavení a ztišení V prvních fázích přišlo zastavení. Svět, který jsme tak dlouho považovali za normální se blokoval a my mohli uvidět jeho absurditu. Uviděli jsme, co všechno...

číst více

Když syn přeroste otce

  Když malý hoch dospívá, v různě stanoveném období dosáhne bodu, kdy přeroste svého otce. U vyspělých bytostí, kteří se s tím zde nepřišli mazat to bývá velmi brzy, klidně i v předpubertálním období, zřídka se stává, že i malý chlapeček svého tátu přerostl....

číst více

Ženské tělo nepotřebuje zásoby

Byly jsme velmi tlačeny k výkonu. Malé holčičky vyrůstající v komunistické době musely splňovat procenta. Být nejlepší v tělesné výchově nebo aspoň v matice či recitaci. Kdo nebyl v něčem nejlepší, nebyl na nástěnce a byl za outsidera. Začaly jsme na sebe vyvíjet...

číst více