Sedli jsme si do kruhu a povídaly si. Přišla řada na malou, něžnou a na první pohled zakřiknutou dívku.

„Tak Verunko, a teď nám pověz, jak to máš ty se vztahy s muži.“

Překvapilo mě, jak se zakřiknutá dívka narovnala a sebevědomě se dala do vyprávění.

„Víš, opustila jsem partnera. Už mi přišlo, že jsme spíše přátelé. Rozuměli jsme si, měli jsme krásný byt, společné přátele i koníčky, ale moc nám nefungoval sex. I když  mám partnera stále velmi v lásce, rozhodla jsem se věnovat sama sobě.
Začala jsem se po nějaké době trápit tím, že jsem sama. Bylo mi smutno, potřebovala jsem něčí náruč, popovídat si večer o předešlém dni, o starostech i radostech. A zjistila jsem, že jsem opravdu sama. A to byl pro mě velmi skličující pocit.
Hledala jsem útěchu v čokoládě, sociálních sítích, ale samota se ještě víc prohlubovala. Až jednoho dne jsem si řekla, že to takhle dál nejde. Že by se člověk měl naučit žít sám a být se sebou spokojený. A na podporu tohoto pochopení jsem udělala malé kouzlo. Změnila jsem pouze jedno slovo.”

Nejsem SAMA, jsem SINGL!

“Od té doby mám moje samota úplně jiný rozměr.“

Cítíte taky ten krásný rozdíl? Tato dvě slova v překladu znamenají totéž, ale každé má diametrálně rozdílnou energii.

Jsem sama – co slyším?

Jsem chudinka a oběť, potřebuji podporu, pochválit, potřebuji uznání a hlavně pomoc. Proto se vrhám do náruče prvního „zachránce“, který se namane, protože si nemohu vybírat. Udělala bych pro partnerství všechno, jen aby už mě měl konečně někdo rád.

Jsem singl – co slyším?

Jsem dynamická a vášnivá, vědomá si své krásy. Jsem bez partnera, protože se chci věnovat poznání sebe sama a na další partnerství chci být kompletní a připravená osobnost. Nechci si do dalšího vztahu tahat problémy minulosti.  Jak připravená budu na rovnoprávný vztah, jak moc budu mít otevřené srdce lásce, tak takového partnera si do života přitáhnu.

Jedno slovo

Jedno slovo dokáže změnit energii celého vnímání dosavadního života. Slova jsou nádherný dar, ale nemělo by se jimi plýtvat. Dokážou napáchat mnoho nesmazatelných škod.

Pokud tedy ještě nejste v plném souladu se svou samotou, zkuste změnit slovíčko a věřím, že i vy se budete na svůj stav dívat s jinou, láskyplnější a úctyhodnější energií.