Všichni dobře známe klasický průběh sexu. Víme, že v okamžiku, kdy muž prožije svůj orgasmus, tak jeho tělo vytlačí ejakulát potřebný k oplodnění ženy. Ovšem ne vždy chceme být oplodněny, ale zároveň chceme, aby muž i tak prožil svůj vrchol, aniž by v jeho průběhu musel ihned opustit ženský úkryt. Samozřejme tu existuje spousta jiných možností, jako je použití prezervativu nebo hormonální antikoncepce, jež jsou rozhodně bezpečnější před nechtěným otěhotněním. Je to ale stejně vzrušující?

Jak na to?

Muži, ovládající dokonale taje sexuálního světa a svého těla, umějí i tento adrenalinový kousek. Jeho podstata spočívá ve schopnosti kontrolovat přicházející orgasmus. V momentě, kdy si uvědomují, že je tu jejich chvíle, tak místo, aby se uvolnili a odevzdali se tomuto okamžiku, zapojí veškeré svalstvo od pasu dolů a plně stisknou svěrače.

Tím dojde k zamezení průchodu semene močovou trubicí a ejakulát se vrátí zpět. Nejvhodnější pozicí pro tento experiment je poloha v sedu se zkřízenýma nohama nebo v sedu na patách.  Zatnete-li svalstvo včas, může se stát, že vzrušení trochu opadne. Proběhnou-li však kontrakce, je důležité, abyste sevření udrželi po co nejdelší dobu.

Pokud dosáhnete úspěchu a prožijete orgasmus bez ejakulace, vaše sperma se částečně vstřebá zpět a jistá část po nějaké chvíli pozvolna vyteče ven. Může se ale stát, že celý ejakulát zůstane uvnitř.

Obohacení vašeho sexuláního života?

Tato technika není úplně jednoduchá a je potřeba ji trénovat. Jde spíše o meditaci a pochopení fungování vašeho těla a všech vašich svalů a svěračů. Ideální je si ji vyzkoušet nejprve sám a až později při milovaní s partnerkou, neboť při sexuálním kontaktu s druhou osobou bývá schopnost sebekontroly daleko nižší.

Tento druh milovaní je sice náročnější na provedení, ale zároveň může přinést něco zajímavého a hlubšího do vašeho sexuálního života. Odborníci se navíc domnívají, že při zadržení ejakulátu muž předá svojí partnerce daleko více energie než při klasickém způsobu vyvrcholení

Autor: Hana Vaňková