Představte si, že stojíte obrovskou, velikánskou, nekonečnou řadu na něco, na co se moc těšíte. Vystát si tuto řadu trvá věčnost. Nedá se to ani měřit časem. Cítíte se skvěle, moc se těšíte. Jako na dárek, který jste si celý život přáli. Tohle a nic než tohle a blíží se splnění snu. Tolik z vás si přeje dostat tu samou věc.

Hup do duality

A pak už se konečně blížíte na řadu. Je vám skvěle. Jste volná a nekonečná duše plná lásky. A najednou, bác ho! Těsno, tunel, zima..narodili jste se. Jupí! Konečně můžete být v tom jediném úžasném světě ve Vesmíru, kde je dualita! Kde je černá opakem bílé, láska opakem nenávisti, bití versus pohlazení a to vše musí být v rovnováze a cokoli na co myslíte se vám splní! Jak barevné a různorodé.

Jenže jste jako dokonalé dušičky prahnoucí po dobrodružství zapomněli, že ke všemu tomu úžasnému vám bude přibaleno taky ego. A to si rozhodně hodlá věci kolem sebe hodnotit po svém. Za čas je působení a rozhodování ega tak silné, že zapomenete, že nejste egem, že jste čistou a svobodnou duší a zcela se s ním ztotožníte. A tím začíná utrpení.

Jste SuperMario

Vše si berete osobně, hodnotíte, lžete, překrucujete, pomlouváte, jste lakomí a nemocní a není vám dobře. A až se nasytíte toho hnusu, budete to chtít jinak a začnete se opět vracet zpět. A v tu chvíli je dobré si představit, že jste Super Mario*. Máte před sebou level číslo jedna. Cílem tohoto levelu může být např. překonání strachů.

Skáčete přes překážky, zrychlujete zpomalujete, sbíráte body, penízky, energii, rostete s chybami a zmenšujete se s pýchou. A level končí..a začíná další. Úplně od nuly. A vy nevíte, kolik kol je před vámi. Jen jasně vnímáte, že každé další kolo je těžší a těžší. Ale nebojte. Jednoho dne bude Game over a záleží na vás, jestli konec bude plný ovací, nebo skončí prohrou.

Každopádně ať to bude tak nebo tak, bude to zábava. Vždyť my si tu řadu vystojíme klidně znova.

S pochopením Venda

P.S. Vy neznáte Super Mária? Fakt ne?! Ok, tak tady je více o této skvělé hře.