Z extrému do extrému. Tak bych nazvala souboj mezi zanícenými materialisty a lidmi navracející se ke všemu původnímu, co naši předci opustili.

Nedávno kolovala médii zpráva, že herečka Lenka Vlasáková chodí na veřejnost bez makeupu.

Ženy se prý vracejí k původním kořenům. Nechtějí na sebe patlat chemii a chtějí, aby vynikla jejich přirozená krása.

A já se ptám. Je to snaha, ukázat světu, že i bez makeupu to jde? Je to pokus o zborcení hranic, dodání sebevědomí ženám, kterým nebylo příliš naděleno, anebo je to jen neochota o sebe pečovat?

Co vídám já

Většinou ženy, které nejenže chodí do společnosti bez makeupu, ale taky s mastnou hlavou, šílenými nehty, na patách ostruhy, neoholená podpaží a často zapáchající. Oblečeny jsou do přírodních věcí a barev, ale s praním si moc těžkou hlavu nedělají a sem tam nějaká dírka v ponožce taky nevadí.

Kde se bere tato móda? Ženy o sebe vždy pečovaly! Ženy, které se chtěly líbit svým mužům a zapůsobit na ně svou krásou, vždy věděly, kde vyzdvihnout své přednosti. I ženy žijící v chalupách nosily vlasy pěkně česané v copech, voňely se kvítky růží a rty zdobily barvou z malin. Pleť mazaly sádlem a často se vystavovaly slunci.

Na prstech jedné ruky spočítám ženy, které vyznávají přírodní vzhled a mají pěknou pleť, umyté a hezky ostříhané vlasy, čisté oblečení,pěkné zuby, ošetřené nohy a úplně klidně neoholené podpaží, ale neotravující zápachem z potu nebo nepraného prádla.

Opět zlatý střed

Ženy všeho s mírou. Projevte svému tělu lásku a starejte se o něj. Starejte se o čisté a pěkné oblečení, myjte si vlasy častěji než jednou týdně, stříhejte si nehty a voňte! Kde je pak to ženství, pokud tohle není součástí vaši přirozenosti? Kde jsou ty Bohyně, kterými se snažíte být?

Partner není samozřejmost

Myslíte, že je partner rád, když celé dny vypadáte, jako byste zrovna vylezly z postele? Nespoléhejte na to, že máte partnera a líbíte se mu. Vždy se otočí za hezky upravenou a voňavou bohyní, která se umí nosit.

Existuje spousta přírodních variant, jak o sebe pečovat a vypadat krásně a každá žena si nejde čas, aby se učesala, umyla a nanesla třeba jen tónovací krém.

Vedle koho by asi muž trávil den raději?Jen lehký makeup, řasenka a jelení lůj.

page

Velmi si cením na svém muži, že se vždy snaží chodit pěkně oblečený a to i doma. Lichotí mi, že si dá kvůli mně tu práci a pěkně se obleče, oholí a vždy přijde umytý a voní.

Není hřích si občas dovolit být celý den v posteli a v pyžamu, ale neměl by to být standart. A pokud k partnerovi chovám úctu, tak se snažím, jako jeho žena, vždy reprezentovat a kdykoli zazvoní jeho kamarád u dveří, aby se za mě můj muž nemusel stydět. Partneři si tak dávají krásný prostor pro takové to tiché obdivování. Zahledíte se na partnera a pomyslíte si „je krásný, je krásná“. Já to dělám pořád. A to už je 17 let, co jsme se poprvé potkali.

Vyhoďte ze šatníku staré tepláky a vytahaná trika. Ani sobě se tak přece nelíbíte.  Chcete být královnami a vypadáte jako pradleny. A stačí tak málo. Začněte hned. A pokud si nevíte samy rady, ráda vám někoho doporučím a dám pár tipů.