Znáte to. Najdete si partnera (partnerku). Jste po dlouhém bolavém vztahu. Říkáte si, jak už to máte za sebou. S bývalými partnery se nestýkáte, možná si jen občas píšete, ale opravdu chcete nový vztah.

A ono to pořád drhne.

Mezi novou partnerkou a jejím partnerem je něco hmatatelného. Je to jeho “stará”. Energeticky  tam stojí a určuje všechny hodnoty a aspekty nového vztahu. Muž se totiž snaží, aby se nová partnerka té staré začala co nejvíce podobat. Podvědomě ji tlačí do rolí, které mu bývalka nabízela. Když “nová”  roli nesplní, už má muž pro sebe důvod “Není to ta pravá, tuhle nebudu milovat.”

Po různých kočkohrách, rozchodech a schodech, kdy zjistí, že nemůže být ani bez té nové partnerky se muž na těchto pocitech stává závislý. Zákeřná závislost na pocitu, že o někoho přichází. To v něm totiž vyvolává proud horoucí lásky. Jakmile je “nová” opět v dosahu, ihned začíná kolotoč porovnávání se “starou”. A znova to není ta pravá. A znova ji miluje. A tak do nekonečna.

Musí být prázdný

V jeho srdci musí být prázdno, aby nová žena mohla přijít. Je naprosto mizivé procento vztahů, kdy se k muži vrátí jeho “stará”. Není to nemožné, ale většinou tyto znovu navazující vztahy bývají postaveny na iluzi. Na víře, že se teď k sobě oba vrátí uzdravení a budou žít šťastně až do smrti. Jaké pak po marných pokusech nastává rozčarování, když už opravdu udělali všechno a stále to nefunguje a stále se opakují stejné vzorce.

Zhoubné řetězové vztahy

Tyto řetězové vztahy mohou být při nezpracování nekonečné. Jedna láska vrytá hluboko, často založena na silném naplňování špatných programů z dětství, určuje kvalitu dalších vztahů. Muž si nachází stále a stále další a další ženy, které nebyly ty “pravé” a s každou další je intenzita prožitku menší a menší. Vztah není schopen se prohloubit, nabýt vážnosti, pravidelnosti a všednosti. Drží se na povrchní úrovni. Tak aby bylo možné ho kdykoli ukončit, kdyby se “stará” rozhodla vrátit.

Co s tím?

Když má tento problém s neukončenými vztahy muž i žena zároveň, je to trápení a neustálé hodnocení s touhou druhého změnit k obrazu starého partnera. Vztah končí vyhořením velmi rychle. Byť se ti dva mohli mít opravdu rádi, tak jsou na vztah čtyři a to už je moc.

Když má neukončený vztah jeden z nich, záleží na trpělivosti druhého partnera. Záleží, jak dlouho bude ochoten snášet, že je ten druhý v pořadí a kolik energie chce do polovičatého vztahu investovat.

Pokud se vztah nehýbe, je na stejném stupni vývoje a dva se schází jen z nostalgie, je třeba aby jeden z nich sebral odvahu a vztah opustil. Prostě zdrhnul. Nelze soupeřit s imaginárním výmyslem a s hodnocením sebe sama podle ex od partnera. Je to vyčerpávající a nekonečné.

Porovnávaný musí zdrhnout, nebo si porovnávající musí uvědomit vliv starého partnera na nový vztah a zhodnotit, co vlastně chce a přestat doufat.

Než se znova zamilujete

Mezi dvěma vztahy buďte sami. Dopřejte si čas, abyste zjistili, co pro vás bývalý partner opravdu znamenal. Až opadne ješitná uraženost, uvidíte vztah z nadhledu, pochopíte souvislosti a děje, které byly nezbytné pro váš vývoj a rozhodnete se s čistým svědomím, zda chcete znovu vstoupit do stejné řeky a makat na zlepšení. Pokud si najdete partnera abyste zalepili díru po tom starém (ikdyž jste stokrát přesvědčeni, že to tak není!!), začnete vytvářet energetický řetěz, který bude působit bolest všem zúčastněným, ať o sobě ví nebo neví.

Odcházejte Win x Win

Promluvte si otevřeně s bývalou láskou. Řekněte jí, že stále toužíte po vztahu s ní. Co se může stát? Maximálně vás odmítne. Zjistíte tak, že vaše otevřenost otevřela srdce i jemu/jí a na rovinu si řeknete, jaké šance váš případný vztah má. Do té doby žijete v iluzích, nenaplněných snech a přáních. Je dobré vědět opravdu, jak to je. A pokud si řeknete, že už ne, tak udělejte tlustou čáru a už se nestýkejte, nevolejte si a nepište. Chce to čas, než vzpomínky pominou. Po takovém otevřeném hovoru odcházíte jako dva vítězové a nikdo není poražen.

Po nějakém čase váš program naplňování se horoucí láskou ze ztráty partnera vyhladoví a vy nebudete věřit, v jakém zakletí jste to žili. Je to jako by vás někdo zdrogoval a s každým setkáním s bývalým partnerem píchnul další dávku. Je třeba se závislosti zbavit. A to chvíli trvá.

Nové vztahy

Zakládejte nové vztahy na čistých základech. Nehledejte si nového partnera dříve, než budete opravdu v srdci přesvědčeni, že starého partnera už ve svém životě nechcete ani ve snu. Pak se naučte být sami se sebou spokojeni. Dostaňte se do stavu, kdy si budete umět bez partnera život představit, protože ten váš vlastní je naplněný a hodnotný. Do stavu, kdy nepotřebujete doplňovat, ale umíte dávat z přebytků vlastní lásky k sobě samému.

Poznámka: ikdyž v článku zmiňuji převážně muže s tímto problémem, tak ženy jsou na tom úplně stejně. Řetězové vztahy navazují obě pohlaví a ženy možná častěji než muži.

Přednáška Vztahy Nové doby

Na vaše nespočetné žádosti a dotazy na vztahy jsem připravila tříhodinovou přednášku POUZE NA VZTAHY. Co vás čeká? Jakými vztahy procházíme nebo jsme prošli? Co je a bylo jejich poselstvím? Jaké degenerativní programy se ve vztazích projevovaly a jak se jich zbavit?...

číst více

Mé ranní hovory s Bohem o emocích

Čau Bože, hele, mám otázku. Jsi tu? No jasně, kde bych byl. No jasně, pravda, vidím tě. Ne nevidíš. Dobře nevidím, mohl bys to nějak zařídit, abych tě viděla? Dobře, přestaň se dívat očima. Představ si, že tvé srdce má oči a těma se dívej. Už mě vidíš? Ááá...

číst více

Mám ho malýho

Milí muži, píši vám podpůrný dopis. Už zase jsem to totiž zase slyšela. Řekla mi, že mám malý penis. A z toho se mi otvírá kudla v kapse. Tak jako nás ženy svět a média bombardují, jak bychom měly být dokonalé, tak i vám je do hlavy vtloukáno, jací byste měli být. A...

číst více

Hojnost bez přání a kouzel Brno

Nemůžu se hnout z místa Chybí mi peníze Mám pořád strach, co bude Nevím, jak to zvládnu Motám se v kruhu Jsou tohle vaše slova? Věříte, že sami můžete změnit to, jak se vám v životě daří? Zapomeňte na multilevly, pyramidy a nabídky úžasných obchodních...

číst více

Wim, že nic nevím

Před pár týdny jsem začala zkoušet metodu Wima Hofa a jeho dýchání. Hned na začátek mě to nadchlo. Wim je neuvěřitelný tvor, který bez změny teploty vydrží v ledu dvě hodiny. Vyjde Mount Everest v šortkách či přejde poušť bez vody. Je to prostě zázrak. A ten zázrak...

číst více

Dej vědět ostatním, potěší je to

Facebook
Facebook