Teraza je bývalý Jakub. Ještě před necelými třemi lety z něj byl chlap jako hora, krasavec, který měl žen, kolik si jen přál. Přesto jeho mise byla, stát se ženou. Je z něj úspěšná fotografka, kameramanka a vlogerka. Před pár dny si nechala udělat nová prsa a její cesta za tím, stát se ženou i fyzicky, se mílovými kroky zkracuje.

Protože to byl můj kamarád a teď je to moje kamarádka, se kterou se dost nasmějeme, využila jsem jejího nadhledu a zeptala se na pár otázek. Neznám totiž nikoho, kdo by mi kontrasty mezi mužským a ženským světem osvětlil lépe. Nemusíte s ní souhlasit, ale můžete si rozšířit obzory. Taky vás to pěkně potrénuje v tom, jak moc jste plni předsudků a jak moc odsuzujete druhé.

Terezko, ženy prý mají o 30000 více nervových zakončení než muži. Jsou emoční a více citlivé. Vnímáš teď v ženském těle i tyto rozdíly nebo jsou u tebe změny pouze fyzické?

Určitě vnímám. Prvotní rozdíly byly znát na začátku braní hormonů, kdy nejvíce vnímáš rozdíl mezi mužským a ženským světem. První 4 měsíce na hormonech se mi zcitlivovala kůže tak, že jsem se pohladila a byla vzrušená. Tohle jako chlap nezažiješ. I když ráno vstaneš a jsi přikrytá peřinou, tak jsem se tou peřinou začala objímat. Užívala jsem si ten její dotek. Najednou je to všechno příjemnější a až jako žena jsem se začala sama hladit. Sama sebe podvědomě stimuluju. Ležím a hladím si třeba nohu. To jsem jako muž nikdy nedělala.

Takže teď z pozice ženy vnímáš, jak je pro ženu dotyk důležitý, třeba i od muže?

Tak to rozhodně. To je, jako bys měla psa, a nikdy ho nepohladila. Umře, protože nemá tvoji lásku. Když ho pohladíš úplně změní vibraci. Stejné je to i u ženy. Fyzický kontakt je podle mě pro ženu důležitější, než komunikace verbální. Jak řekl Dušek. Když jíš příborem, je to úplně jiné, než když jíš rukama, ochuzuješ se o ten hmatový vjem.

Vnímáš teď jako žena i ženskou cykličnost? Nemáš sice menstruaci, ale cítíš nějaké změny během měsíce?

Více méně, je mám jako každá žena. Velký vliv má teď na mě úplněk. Když jsem byla muž, tak jsem to nesledovala. Až když jsem začala proměnu a cítila jsem se divně, tak jsi mi zrovna ty řekla “ joo v pohodě, to je úplněk.” Začala jsem si toho všímat a zjistila, že se to vždycky opakuje. Dnes už ty úplňky nesleduju, jen si vždycky všimnu, že dva tři dny před úplňkem jsem úplně na dně. Všechno je špatně, nedaří se mi a jsem extrémně přecitlivělá.

Takže se dá říct, že máš v období úplňku takový premenstruační syndrom.

Ano, přesně. Ale hlavně jsem zjistila, že nehledě na úplňky, mám opravdu cyklus, skrze který si uvědomuju tu slabou ženskou stránku a díky té slabosti, kterou vnímám a přijímám ji, se pak o to víc můžu postavit na nohy. Vnímám pak více tu sílu, která přijde zpět. Říkala jsem si, proč má žena každý měsíc fázi, kdy si připadne škaredá, tlustá a neschopná? No, aby si pak mohla uvědomit, jak je krásná a schopná! Vždy po téhle fázi se cítím úplně skvěle.

Jak na tebe působí lichotky od mužů? Jak to máš s pozorností?

Dostávám lichotky. To je ta největší změna. Muži jsou zvyklí dávat lichotky. Někteří muži už to vůbec neumí, ale pak jsou takoví, kteří to umí, ale bojí se, protože se jim stane to, že otevřou ženě dveře a ona si je radši otevře sama. V tom vnímám špatný kořen emancipace. Pro muže je přirozené, že ti sundá kabát, otevře dveře od auta a tvoří tím takové ty všední příběhy. Tohleto chování mezi mužem a ženou, většinou bývá to nejhezčí, co ti dva mezi sebou přes den zažijí. Pokud se o to ochudíme a pokud si budeme hrát na genderovou rovnost, tak je to nesmysl
a bude konec pravé lásky. Konec dávání lásky. Já to po mužích vyžaduji a úplně vidím ty jiskřičky v očích, jak mají radost, že se mohou projevit.

Tyto pozornosti jsou prastarý deal. Muž udělá něco pro ženu a ta žena to přijme a odmění ho svou náklonností a pozitivní energií. Je to nejhezčí mužova zbraň při lovu ženy. To, že muž ženě něco koupí, nebo má drahý telefon či auto pro ženu často znamená míň, než když jí projeví pozornost ve formě např. otevření dveří. Ženy si na to nemůžou stěžovat. Musí to po mužích vyžadovat a dovolit, aby to muž mohl dělat. Můžou to po něm chtít.

Cítíš na sobě ženskou zranitelnost?

No určitě. Pokud žena není zranitelná, pokud si chce vše obstarávat sama, tak si položme otázku, co vám dnešní muž může nabídnout? Vy jste mu vzaly každou možnost být mužem, protože jste hrdinsky převzaly, že všechno zvládnete samy, všechno vybudujete samy, všechno si zaplatíte. To je Ego, “všechno sama”. A teď…co ten muž. Čím má ohromit. Pak se ještě podívá na to, co má v kalhotech a už má mindrák. Svět je plný porna, tam mají všichni 30 cm a normální muž si připadne nedostatečný.

Dnes už jako žena nepotřebuju bojovat za tolik věcí. Muži si potřebují více dokazovat ego a protože jiné zbraně nemají, tak je pro ně snadné, ženu zraňovat, urážet a ubližovat jí.

Říká se, že ženy to mají v životě těžší. Přestože jsi byla krásný muž, jsi se rozhodla být ženou. Jak se na to díváš ty?

No v určitých aspektech to mají ženy fakt těžší. U muže jsme kolikrát rádi, když si večer umyje zuby a oholí se. Bohužel, častokrát to tak je. Od ženy se čeká tolik věcí. Že bude skvěle vypadat, že bude dobrá milenka, kamarádka, že bude všechno chápat, dobrá matka…a pak stejně přijde jiná a on jako lovec poběží za ní.

Chlapi myslí na sex. Já jako chlap jsem na něj myslela taky pořád. Jako žena je pro mě normální nemít několik týdnů sex a přijde mi to v pohodě.
Žena pořád čeká. V jeskyni….a tam se przní se svojí kamarádkou…smích. Ono vlastně lesbičky jsou přirozenější než hetero, protože jak byly v těch jeskyních dlouho samy, tak se naučily milovat se mezi sebou…smích.

Máš nějakou radu na závěr?

Mám. Dělejte si mezi sebou ty nejmenší radosti. Ne, že Karel vystoupí v obchoďáku z auta a zařve na Evu “Dělééj, ať to máme za sebou, fotbal začíná v devět!” A ona chuděra sedí v tom autě a čeká, že jí otevře dveře.  
A teď ten druhý model. Přijedou dva, hezky se na sebe usmějí a víc, než to nakupování řeší to, že budou spolu. On jí otevře dveře, ona se na něj hezky usměje. Uvědomí si, jak je skvělý a on, jaká je to žena. Tohle je důležitější, než kdyby jí nakoupil za desítky tisíc.

Nemůžeme se sobě rovnat. Protože pak se mažou rozdíly a maže se tím dávání a přijímání lásky.

Koho Tereza zajímá více, zde jsou odkazy na její práci

www.toresproduction.com

FB: Tores Gorgeous

 

Od zatmění po úplněk

Vendy, je mi hrozně...Vendy, mám depresi...Vendy, zase jsem do toho spadla...Vendy, co se to se mnou děje?? To a mnohé jiné mi teď posíláte. Miláčci...no...děje a co. Zvykněte si. Celá ta změna vedoucí nás k rozpomenutí se na to, kým jsme se děje od jistých dat...

číst více