Ach, to slovo „Bohyně“. Tři čtvrtiny mužů ho nenávidí a 3/4 žen ho používají neoprávněně. Korunovaly se do role Bohyně samy nebo s pomocí, taktéž Bohyně, lektorky.

Bohužel, není Bohyně jako Bohyně. Pojďme se tedy novodobým Bohyním podívat na zoubek.

Co je to Bohyně?

Bohyně, dle toho, jak ji vnímám já, je osoba ženského rodu, která má nějakou speciální vlastnost.

Tato její vlastnost je u ní poněkud dominantní a proto se mohla stát bohyní této vlastnosti, či speciálního umění. Například Bohyně Lásky, Bohyně jara, Bohyně odplaty atd. Aby však mohla plně rozvinout svůj dar, musela nejprve plně integrovat své stíny a temnotu.

Bohyně je tudíž žena, která dokonale sladila svou mužsko-ženskou energii, vyrovanala se se svými traumaty, přestala hodnotit na základě svých stínů, zná svou hodnotu a je plná lásky a uvědomění si dokonalosti světa a celého vesmírného procesu.

Jak jsou na tom naše české Bohyně?

S Bohyněmi se v České republice roztrhl pytel. Ženské kruhy nabízející bohyňský certifikát, kněžský certifikát, certifikát sebevědomé ženy, kurzy jak najít bohyni v sobě. Je toho hodně. Z velké části je to však velký fejk.

Většina těchto kurzů jen podporuje v ženě nevyrovnanost její energie. Žena přijde zmatená, nedaří se jí ve vztazích, je třeba ošklivá, tlustá, udusaná a tak jí řekneme, že je bohyně a měla by si to uvědomit. Hodíme do toho nějaký taneček, oblečeme dlouhou sukni a šátky a ženství je na světě.

Jenže….ženu z tebe neudělá sukně, šátek, ani umění vlnit se v bocích.

Většina bohyňských kurzů vychová z „bestií” nenávidících v hloubi duše muže, dominanntí „bohyně” stále v hloubi duše nenávidící muže. Jen se to schová do esoterických krucánků a výtek: „Já jsem přece Bohyně, dělej něco se sebou TY!”

Jsem moc chlap, musím podpořit své ženství

Bože, kolikrát už jsem tohle slyšela. Podpořit své ženství v podání takové ženy znamená, že ihned najde nějaký kurz, ženský kruh, tanečky a začne se starat o vnější projev ženství. Uvnitř však stále zůstává prohnilo.

Žena, pokud se chová příliš mužsky, musí naopak podpořit své mužství v sobě! Její vnitřní žena je dominantní a bere sílu muži. Je to povětšinou žena zklamaná mužem, utlačovaná, zneužívaná, bitá, nebo jen obyčejně nemilovaná.  Taková žena přebere mužům sílu, ti si sílu MUSÍ brát v její přítomnosti zpět a proto se k ní nemohou chovat láskyplně, protože ona pro ně není ženou, ale soupeřem!

Jak se tedy stát opravdovou Bohyní?

Chceš být Bohyně, která nepotřebuje certifikát, ale jejíž certifikátem bude vyznání přímo od partnera „Jsi moje Bohyně, miluji tě?

Začni samozřejmě u sebe, to už víš. Ale začni tam, kde jsi začala brát sílu své mužské části. Začni tam, kde jsi poprvé muže začala nenávidět, kde ses jich začala bát. Začni tam, kde ti muži poprvé ublížili. Vem své slzy a napij se jich do dna. Převezmi odpovědnost za svůj život a pochop, že sis tuto lekci vybrala. Až se dostaneš na dno svých slz a uvědomění, poděkuj mužské energii a vrať jí sílu. Bez obav. Dovol muži uvnitř tebe býti mužem, který tě ochraňuje. Vzdej úctu všem mužům svého života. Dali ti lekci, kterou jsi potřebovala pro nalezení sebe sama. Jsou stejné bytosti jako ty. Láskyplné, moudré, všeobjímající. Museli se snížit na úroveň, kde jsi ty potřebovala poučení. Jsou to hrdinové. Dokonale sehráli svou roli.

Vzdej se své pýchy

Až se všem mužům omluvíš za svou pýchu a uděláš to doopravdy ze srdce, navrátíš jim sílu. Polapí tě neuvěřitelná úleva, že nejsi na vše sama. Otevře se ti srdce láskou a zamiluješ se. Do sebe. Odpustíš sobě, že jsi nedostala mapu, jak žít s muži a začnou tě následovat muži, kteří budou stejní bohové, jako ty bohyně. Konec hry, hra prohlédnuta a ty můžeš teprve nacházet své nezměrné kvality a dovednosti, které jsou v tobě dominantní. Pak jimi oblažíš svět.

Promiň, babi, už tě vidím

Úplňkový den, jako každý jiný, zdálo se. Uvnitř mě však probíhalo podivné napětí a touha něco udělat. „Jsi na farmě, můžeš dělat cokoliv.” Řeklo mi mé já. Katka sedící se mnou u stolu od kafe povídá: „Půjdu vyplít záhonek.” To se mi nechtělo, potřebovala jsem něco...

číst více

Nechci chodit do školy!

„Trápím se tam, nebaví mě to, nedává mi to smysl a když tam chodím, nemůžu uvažovat o svých věcech. Nevím, jak dlouho tady budu a chci si ten krátký život užít. Radši půjdu pracovat, než abych strávil další rok na střední škole.” Je vám to povědomé? Jste také rodiče...

číst více

Zbavte už se dvojplamene!

Dvojplamen? Och, kolik úžasných spiritistických, duchovních a různých jiných zamilovaně nadnášených superlativ jsem o tomto jevu slyšela. Prý pocítíte „návrat domů, hustá, nepopsatelně krásná energie, životní partner, pohled do oči prý krásně bolí, jeho duše vás...

číst více

Jak snadno podlehnout manipulátorovi

Kdo se potká v životě s manipulátorem, dostalo se mu velkého požehnání. Málokdo to však tuší. Setkání s manipulátorem znamená, že jsme připraveni sáhnout si na zdroj naší síly v sobě. Manipulátor má totiž obrovskou moc.  Manipulátor je člověk, který musel v životě žít...

číst více

Vzdávám se

„Jestliže je všechno tvořeno z jedné energie, jak si můžeme myslet, že je od ní něco odděleno?” Zní mi v hlavě věta, kterou přečetl můj milý v nějakém článku. Ta věta nebyla v mém bytí hned ukotvena. Byla uslyšena, ale ne vyslyšena. Na to jsem potřebovala ještě pár...

číst více

Co dobrého nám přinesl vir?

Virus a jeho vymodelované vlny vnímám jako nádhernou cestu. Co nám ve vlnách přinesl? Fáze zastavení a ztišení V prvních fázích přišlo zastavení. Svět, který jsme tak dlouho považovali za normální se blokoval a my mohli uvidět jeho absurditu. Uviděli jsme, co všechno...

číst více