Kde jsme, dámy,  přejaly, ten model, že podprsenka je pro nás zdravá? Dokonce, že když ji budeme nosit, tak se nám kvalita a pevnost prsou zlepší? Kde vznikl ten fenomén nosit vycpané podprsenky už ve velmi útlém věku?

Nebudu vás tady děsit nějakými napůl vymyšlenými teoriemi, jak se podprsenka zařezává a přerušuje dráhu meridiánů a podobně. Tohle asi nikdo nezměří a všechny takové domněnky zůstávají jen domněnkami.

Já zde budu popisovat pouze nezvratitelná a odzkoušená fakta.

Malé nebo velké, je to jedno

Já sama mám velmi malá prsa, ale když jsem pravidelně nosila podprsenku, i mě začaly viset. Rychle jsem tohoto civilizačního nešváru nechala a prsa se vrátila do původní podoby. Po dvou dětech a velkých váhových výkyvech, je mám stále jako holčička a ještě lepší než předtím.

Známá s objemnějšími ňadry se po dvou kojeních chystala na plastickou operaci. A když začala chodit bez podprsenky, prsa se jakoby zázrakem do termínu operace tak spravila, že ji s radostí zrušila.

Ortéza bez předpisu

Prso je sval. Jasně, že obalený tukem, A podprsenka je taková ortéza. Když nosíte pouhý týden na kotníku ortézu, tak noha je velmi špatně pohyblivá. Svaly ochablé, které se bez drobného procvičování zpět do formy nedají.

Podprsenku nosíme, aby se nám zvedla ochablá prsa a vypadala alespoň trochu k světu. Když vyjdeme na ulici, nebudeme přece děsit děti našimi povislými jonatánkami. A když si žena najde přítele a ohromuje ho svým push-up dekoltem, tak pak v ložnici rychle zhasíná a lehá na záda, aby se chlapec neotočil na podpatku a neutekl.

Co jste čekaly? Že budete nosit celý život ortézu na hrudníku a že se vám prsa časem zafixují dle tvaru podprdy?

Přirozený pohyb stačí

Sval, aby mohl zůstat svalem a ne rozměklým máslem, musí mít pohyb. A ten není třeba hledat složitě v posilovně na strojích, které ani neumíte popsat, natož je používat. Stačí pouze chodit bez podprsenky. Samotná chůze rozpohybuje prso a sval už pracuje a postupně se začíná zpevňovat. Po nějaké době samy poznáte změnu a budete mile překvapeny.

K pevnosti prsou ještě poslouží pár minutová masáž při sprchování. Samozřejmě, pokud vám partner prsa masíruje při milování pravidelně, máte vyhráno. Pokud tomu tak není, doporučuji každý den pár minutek masáže mýdlem nebo olejíčkem, nebo pokud se vám to zalíbí, tak si dělejte i rituální masáže, jak je libo a čím je libo. Jen ať ty kozenky pěkně vědomě a s láskou prohnětete.

Pokud máte prsa velmi povadlá a zdá se vám nevhodné je vystavovat na ulici anebo pokud byste s odhalení měly mít nějaké trauma, sundávejte podprsenky jak jen je to možné. Garantuji vám, že je to projev sebelásky a pokud přidáte i večerní krátkou krouživou masáž, že si nakonec svoje prsa zamilujete. A uvidíte ty změny!

Dcery! Nebrat!

Vysvětlete problematiku podprsenek svým dcerám, které ještě mají prsíčka pevná, že není třeba je násilně fixovat a stačí použít pod průhledná tílka jen sportovní topík.

Vystavujte svá ňadra slunci a oproštěním se od lživých fixátorů jim navraťte život.

S láskou, nejen k ňadrům, Vendula