Nejčastějším nezdarem při budování partnerských vztahů je to, že ženy berou mužům jejich sílu.

Tento fenomém však nevznikl proto, že by se ženy přestaly chtít mužům odevzdávat, nebo je chtěly ovládat, ale vždy proto, že je kdysi v minulosti mužská energie přímo či nepřímo ohrozila nebo jim ublížila.

Sexuální traumata

Když někdo ohrozí naše tělo, způsobí nám sexuální trauma. Tělo se stáhne a pakliže původním „útočníkem” byl muž, bude po zbytek života reagovat na mužskou energii napětím, vypnutím (zmrznutím), či útokem. Ženy jsou pak k mužům útočné, soupeří s nimi, nejsou schopny se v mužském objetí uvolnit, těžko nebo vůbec nedosahují orgasmu, mají pocit, že kolem nich jsou jen slabí muži, všechno umí lépe a samy, mají vaginální potíže, potíže v pánevní oblasti, problémy s prsy, s bolestivou menstruací, muži se s nimi milují povrchně a spousta dalších symptomů zatěžující život.

Trhání mandlí

Jedno z velmi častých sexuálních traumat je trhání mandlí zaživa. Dříve častá metoda, jak pomoci dítěti od opakujících se onemocnění. Tato metoda byla však natolik násilná a natolik bolestivá, že se zapsala do těla dítěte jako hluboke sexuální trauma. Dítě bylo bez bezpečí rodičů, nikdo mu nevysvětlil, co se bude dít, bylo drženo v krutě pevném objetí, mnohokrát drženo za vlasy, okřikováno, ať neřve, jinak vykrvácí, dusilo se vlastní krví, mnohdy si myslelo, že umírá a vůbec nechápalo smysl tohoto násilného počinu.
Nejčastěji bylo drženo v násilném sevření doktora či nemocničního zřízence.

A první ohrožení mužskou energií a obrovská role oběti je na světě.

Retraumatizace

Pakliže jako děti zažijeme násilí, které se do nás zapíše jako trauma, bude nás po zbytek života naše tělo a podvědomí nutit k retraumatizaci zážitku.
Proč to dělá? Protože je to léčebný samočistící proces celého tělního systému. Tělo potřebuje, ať si následkem životních událostí VZPOMENETE, že už jste takový pocit či bolest jednou zažili, vytáhli ho ze šuplíku zapomnění a za pomocí emocí či hlubokého pochopení jej z těla odstranili.

Po dobu, než vám to dojde, často po zbytek života, budete procházet podobně násilnými zážitky buď na tělesné nebo na mentální úrovni.
Díky tomuto zážitku s mandlemi bývají pak ženy následně znásilňované, šikanované, týrané v partnerských vztazích, zneužívané na všech úrovních, neukotvené v realitě, neschopné cítit se milované, neustále zrazované a využívané.

Rychlá pomoc

Pokud jste trháním mandlí za živa jako dítě prošli, zkuste si vzpomenout na tento zážitek. Na chvíli si projděte celou událost znovu. Dovolte průchod emocím. Naciťte si, jak jste se tehdy cítili, co si vaše tělo pamatuje za bolest, nepříjemné sevření…a následně si tuto zkušenost spojte se svým nynějším životem. Zjistíte, že spousta věcí, které vám vadí a které se vám stálě opakují, mají původ právě v onom úžasném lékařském zákroku. Už samotné zvědomění je léčivé.

Od zatmění po úplněk

Vendy, je mi hrozně...Vendy, mám depresi...Vendy, zase jsem do toho spadla...Vendy, co se to se mnou děje?? To a mnohé jiné mi teď posíláte. Miláčci...no...děje a co. Zvykněte si. Celá ta změna vedoucí nás k rozpomenutí se na to, kým jsme se děje od jistých dat...

číst více