Byly jsme velmi tlačeny k výkonu. Malé holčičky vyrůstající v komunistické době musely splňovat procenta. Být nejlepší v tělesné výchově nebo aspoň v matice či recitaci. Kdo nebyl v něčem nejlepší, nebyl na nástěnce a byl za outsidera. Začaly jsme na sebe vyvíjet příliš mnoho tlaku a vyrovnávat se klukům.

Nijak zvláště nám v tom nepomohly ani naše olympijské české hrdinky jako třeba paní Kratochvílová nebo paní Zátopková. Žena dokáže stejně jako muž, není třeba aby zůstávala doma…psalo se v denících. 

Dnes je to ještě horší. Výkon, postava, rodina, práce, vzhled, spirituální růst, společenský růst. NIKDO nerespektuje ženské životní cykly s tendencí expanze a imploze.

SPORT

Těla začaly dělat zásoby a natékat vodou. Sport! To je to, co ženy spasí. A tak začaly sportovat, protože to jde přece vždycky! Vezmi kecky a mazej běhat za barák, stejně to furt říkáš svým dětem, tak utíkej a běž jim příkladem! Začala nám narůstat svalová hmota, jako mužům. Testosteron přebral vládu a my se ujaly i manažerských postů. Tlak se nám stal přítelem i v době naší imploze. Tu si přece nesmíme dovolit, to je prokrastinace!

TUK

Naše ženské tělo, které má zásoby SOS energii pro skutečně vyhrocené situace začalo svůj SOS energetický systém využívat jen tak, pro volnočasové aktivity. A v tu chvíli nastaly otázky „Proč pořád přibírám…Přiberu i z vody…Jak je možné, že když dva dny nic nedělám, přiberu tři kila nebo se rozpliznu, jak hadrový panák?”
Proč by to možné nebylo, odnaučily jste své tělo pracovat s tukem a tlačíte mu mužský způsob hospodaření s energií. 
Pokud přibíráte, nezjišťujte, jak zhubnout, ale jak začít láskyplněji pracovat se svou energií a v jaké oblasti svého života se příliš zatěžujete. 

Dodržování

Když budeme dodržovat cyklus dynamiky a odpočinku a v době klidu nebudeme přemýšlet nad tím, že bychom měly něco dělat, ale skutečně si odpočineme, naše tělo se přepne na ženský model. To znamená, že při větším výdeji mi nebude tělo brát energii ze svalů, ale z tuků, protože je nepotřebuje, protože jich má dostatek a nemusí si je šetřit. Jakmile však na sebe vyvíjíme velký tlak (emočně i fyzicky), tělo si energii bere ze svalů a následně bude chtít energii vrátit. To je pak nekončící kolotoč stálého běhání v krysím kolečku. 

Pokud žena respektuje cyklus imploze a netlačí se v této době do expanze, tak jí pak stačí drobné cvičení na to, aby byla fit a vypadala skvěle. Žádné přehnané honění, závodění a dřina. A kdyby náhodou potřebovala zpevnit více, stačí jí minimálně zabrat a výsledky se dostaví. 

12 rozesmátých smajlíků

Tlak tě zabije. A když ne tebe, tak tvoji dělohu ano.
Že je toto tvrzení v dnešní době pro smích mě přesvědčila diskuze pod menstruačními kalhotkami, kdy jsem reagovala na to, že u menstruačních kalhotek by neměly firmy doporučovat, že jsou skvělé na sport, protože právě období menstruace je čas velké imploze, která když se nedodržuje, tak žena končí fatálně. Pod komentářem bylo 12 rozřehtaných smajlíků mladých žen z nichž některé komentovaly, že právě, když si jdou v období periody zaběhat, tak je přestane bolet břicho. Nepřestane bolet. Stane se jen to, že děloha už v tak mladém věku vypne svou činnost, bolí tiše a velmi brzy opustí svou čistící schopnost, která ženě zaručuje spokojenost a vyrovnanost. A máme tu novou generaci hysterek. 

„Emocionální a fyzický tlak mají na ženské tělo úplně stejný vliv.“

Promiň, babi, už tě vidím

Úplňkový den, jako každý jiný, zdálo se. Uvnitř mě však probíhalo podivné napětí a touha něco udělat. „Jsi na farmě, můžeš dělat cokoliv.” Řeklo mi mé já. Katka sedící se mnou u stolu od kafe povídá: „Půjdu vyplít záhonek.” To se mi nechtělo, potřebovala jsem něco...

číst více

Nechci chodit do školy!

„Trápím se tam, nebaví mě to, nedává mi to smysl a když tam chodím, nemůžu uvažovat o svých věcech. Nevím, jak dlouho tady budu a chci si ten krátký život užít. Radši půjdu pracovat, než abych strávil další rok na střední škole.” Je vám to povědomé? Jste také rodiče...

číst více

Zbavte už se dvojplamene!

Dvojplamen? Och, kolik úžasných spiritistických, duchovních a různých jiných zamilovaně nadnášených superlativ jsem o tomto jevu slyšela. Prý pocítíte „návrat domů, hustá, nepopsatelně krásná energie, životní partner, pohled do oči prý krásně bolí, jeho duše vás...

číst více

Jak snadno podlehnout manipulátorovi

Kdo se potká v životě s manipulátorem, dostalo se mu velkého požehnání. Málokdo to však tuší. Setkání s manipulátorem znamená, že jsme připraveni sáhnout si na zdroj naší síly v sobě. Manipulátor má totiž obrovskou moc.  Manipulátor je člověk, který musel v životě žít...

číst více

Vzdávám se

„Jestliže je všechno tvořeno z jedné energie, jak si můžeme myslet, že je od ní něco odděleno?” Zní mi v hlavě věta, kterou přečetl můj milý v nějakém článku. Ta věta nebyla v mém bytí hned ukotvena. Byla uslyšena, ale ne vyslyšena. Na to jsem potřebovala ještě pár...

číst více

Co dobrého nám přinesl vir?

Virus a jeho vymodelované vlny vnímám jako nádhernou cestu. Co nám ve vlnách přinesl? Fáze zastavení a ztišení V prvních fázích přišlo zastavení. Svět, který jsme tak dlouho považovali za normální se blokoval a my mohli uvidět jeho absurditu. Uviděli jsme, co všechno...

číst více